Referencje dla firmy sprzątającej – przykłady

17 

Firmy sprzątające z roku na rok rozszerzają swoje oferty o dodatkowe usługi, skierowane zarówno do osób prywatnych, jak i do firm.

Konkurencja w tej branży również staje się coraz większa, dlatego dobrym sposobem na wypromowanie firmy sprzątającej okazuje się pozyskiwanie referencji, czyli pozytywnych opinii od zadowolonych klientów, polecających firmę i chwalących jakość świadczonych przez nią usług. 

Dla ułatwienia Ci sporządzenia takich referencji – przygotowaliśmy kilka przykładów referencji dla firmy sprzątającej, które pobierzesz, klikając poniższy przycisk:

Wzór pisma pochodzi z kategorii:
Opis

Jakie znaczenie mają referencje dla firmy sprzątającej?

Firmy, które świadczą usługi, mogą promować się na wiele sposobów zarówno w sieci, jak i w lokalnym środowisku. Autoreklama nie jest jednak najlepszym sposobem na pozyskanie nowych klientów w branży usługowej, ponieważ konsumenci zainteresowani takimi ofertami porównują je przede wszystkim na podstawie opinii.

To opinie osób, które miały do czynienia z daną firmą, dają odzwierciedlenie realnej jakości świadczonych przez nią usług. Referencje dla firmy sprzątającej może wystawić zarówno inna firma, jak i osoba prywatna.

W zależności od tego, do kogo kierowana jest opinia, rekomendacje będą dotyczyły różnych aspektów świadczenia usługi. Co ważne, aby referencje miały dla firmy realną wartość, muszą być wiarygodne – w przeciwnym razie ich adresat nie zostanie przekonany do skorzystania z usług firmy. 

Jak napisać referencje dla firmy sprzątającej?

Przykładowe referencje dla firmy sprzątającej powinny odnosić się w sposób konkretny i szczegółowy do usługi, z której skorzystała osoba lub podmiot sporządzający opinię.

O wiarygodności rekomendacji świadczą między innymi dokładne dane odbiorcy usług, jego podpis lub pieczęć pod referencjami, a także ujęcie w treści opinii drobnych uwag, odnoszących się do niewielkich niedociągnięć, czy uchybień.

Referencje warto przygotować w oparciu o nasz wzór referencji dla firmy sprzątającej, ponieważ podpowiada on, jakie informacje należy uwzględnić w treści rekomendacji. W przypadku firmy sprzątającej referencje mogą odnosić się do:

  • terminowego realizowania zadań wynikających z umowy,
  • dokładności sprzątania,
  • jakości wykorzystywanych urządzeń, środków czyszczących, akcesoriów do sprzątania,
  • profesjonalizmu,
  • kontaktu z klientem,
  • jakości obsługi,
  • troski o pełne zadowolenie klienta,
  • dbałości nie tylko o efekt, ale również o jego trwałość.

Firma sprzątająca godna polecenia powinna realizować swoje usługi szybko, dokładnie, ale też w sposób przemyślany – nie może przedkładać efektu nad troskę o trwałość czyszczonych powierzchni (np. stosować silnych środków chemicznych, które osłabiają materiały).

Na jej korzyść może przemawiać natomiast między innymi stosowanie ekologicznych preparatów, czy edukowanie klienta w zakresie pielęgnacji czyszczonych powierzchni w przyszłości. 

Jakie powinny być dobre referencje dla firmy sprzątającej?

Wartościowe referencje dla firmy sprzątającej muszą przekonywać potencjalnego konsumenta do skorzystania z oferty danego przedsiębiorstwa. Oznacza to, że mają być nie tylko pochwałą dla firmy, ale również potwierdzeniem, że dana osoba/podmiot skorzystał z opisywanej usługi.

Taki efekt można uzyskać poprzez dbałość o szczegóły i ujęcie w rekomendacjach konkretnych, precyzyjnych informacji.

Przykładowe referencje dla firmy sprzątającej mogą zawierać także wzmianki o mniej pozytywnych wrażeniach odbiorcy usług, jednak nie powinny to być informacje znaczące – takie, które mogą zniechęcić klienta do skorzystania z oferty firmy. 

referencje-dla-firmy-sprzatajacej-przyklady
Referencje dla firmy sprzątającej - przykłady
17