Referencje dla firmy transportowej – przykłady

17 

Przy wyborze najlepszej firmy transportowej liczy się bezpieczeństwo, komfort, a także terminowość. Jeśli przewoźnik chce zareklamować swoje usługi na rynku, potrzebuje referencji, czyli pozytywnych opinii byłych klientów i kontrahentów, które stanowią najlepszą rekomendację jego oferty. Jak napisać referencje dla firmy transportowej?

Dla ułatwienia Ci sporządzenia takich referencji – przygotowaliśmy kilka przykładów referencji dla firmy transportowej, które pobierzesz, klikając poniższy przycisk:

Wzór pisma pochodzi z kategorii:
Opis

Jakie znaczenie mają referencje dla firmy transportowej?

Referencje dla firmy transportowej są tym samym, co referencje dla pracownika. Stanowią świadectwo jakości jego pracy. Są obiektywną reklamą, którą mogą przygotować, zarówno byli klienci firmy, jak i kontrahenci, czy inne podmioty, które miały do czynienia z usługami danego przedsiębiorstwa.

Ponieważ miarą jakości usług są opinie na ich temat, te pozytywne w formie rekomendacji pozwalają skutecznie pozyskiwać nowe zlecenia. Przy wyborze usługodawcy klient zawsze sugeruje się bowiem nie tyle zapewnieniami samej firmy, co opiniami na jej temat. 

Co napisać w referencjach dla firmy transportowej?

Wartościowe referencje muszą być wiarygodne, a wiarygodności referencjom nadają przede wszystkim szczegóły, czyli dane osoby sporządzającej rekomendację, detale związane z usługą, a także podpis, czy pieczęć autora referencji.

Należy pamiętać również, że dobre referencje nie są ogólnikowe, mają rzetelny charakter i powinny być zaadresowane do konkretnego odbiorcy. Przy sporządzaniu takiej opinii, warto sięgnąć po wzór referencji dla firmy transportowej, a także przeczytać kilka przykładowych referencji.

Trzeba mieć też na uwadze, że rekomendacja w przypadku przewoźników powinna odnosić się do takich zagadnień jak:

  • terminowość realizacji zlecenia,
  • jakość floty przedsiębiorstwa (wiek i stan pojazdów),
  • jakość obsługi klienta,
  • doświadczenie i postawa kierowców,
  • sprawność kontaktu z pracownikami i przedstawicielami firmy,
  • elastyczne podejście do realizacji zleceń,
  • komfort i bezpieczeństwo podróży, itd.

Dobra firma transportowa dba o te wszystkie aspekty, dzięki czemu może liczyć na stałych klientów oraz ich rekomendacje, a tym samym nie narzeka na brak zleceń i skutecznie radzi sobie z konkurencją. 

Jak napisać referencje dla firmy transportowej?

Wzór referencji dla firmy transportowej podpowiada, jakie aspekty współpracy warto poruszyć w takim piśmie. Należy pamiętać jednak, że wartościowe opinie nie są schematyczne. Wzorowe przykłady referencji dla firm transportowych zawierają nawiązania do charakteru usługi, z jakiej korzystał ich autor.

Mogą odnosić się do rodzaju przewożonych towarów, do długości przejazdu, czy do usług dodatkowych, np. w stosunku do firm przeprowadzkowych, które łączą usługę przewozu z usługą pakowania. Co ważne, wiarygodne referencje dla firmy nie muszą być w 100% pozytywne, choć taki powinien być ich ogólny wydźwięk.

Można zatem bez obaw poruszyć w treści swojej opinii drobne niedogodności, których doświadczył klient. Dzięki temu rekomendacja będzie bardziej przekonywująca dla osoby rozważającej możliwość skorzystania z usług danej firmy.

referencje-dla-firmy-transportowej-przyklady
Referencje dla firmy transportowej - przykłady
17