Referencje dla firmy handlowej – przykłady

17 

Referencje dla firmy handlowej sporządzają najczęściej partnerzy biznesowi, ale również klienci indywidualni i inne podmioty, z którymi firma współpracowała. Jak w całej branży usługowej, również w handlu są one niezwykle ważne, ponieważ budują pozytywny wizerunek marki i pomagają jej pozyskiwać nowych klientów. 

Dla ułatwienia Ci sporządzenia takich referencji – przygotowaliśmy kilka przykładów referencji dla firmy handlowej, które pobierzesz, klikając poniższy przycisk:

Wzór pisma pochodzi z kategorii:
Opis

Czym są referencje dla firmy handlowej?

Ogólnie rzecz ujmując, referencje to pozytywne opinie podpisane przez osoby lub podmioty, które skorzystały z usług danej firmy. Referencje pełnią rolę rekomendacji, polecenia, obiektywnej reklamy. Aby faktycznie przyczyniły się do wzrostu zainteresowania firmą i skutecznego pozyskiwania klientów, muszą być wiarygodne.

Dobrej jakości referencje sprawiają, że firma zyskuje pozytywną renomę i nie musi narzekać na brak nowych zleceń. Klienci firm usługowych często wybierają je nie na podstawie oferty przedstawianej przez przedsiębiorców, lecz na podstawie opinii, ponieważ te mają więcej wspólnego ze stanem faktycznym.

W handlu klient zwraca uwagę między innymi na terminowość dostaw, skuteczność zabezpieczenia towaru na czas transportu, czy jakość samych produktów. Wszystkie doświadczenia z tym związane powinny zostać uwzględnione w referencjach dla firmy handlowej.

Jak napisać referencje dla firmy handlowej?

Referencje dla firmy handlowej może przygotować stały kontrahent, podmiot, który jednorazowo skorzystał z usług przedsiębiorstwa, zadowolony klient, producent i odbiorca towarów. W każdym przypadku referencje powinny bezpośrednio odnosić się do charakteru usługi, opisując między innymi jej zakres.

Do przygotowania pozytywnej opinii warto wykorzystać wzór referencji dla firmy handlowej. Podpowiada on, jakie szczegółowe informacje nadają rekomendacjom wiarygodność. Są to między innymi dane osoby sporządzającej opinię, a także jej podpis i pieczęć – w przypadku innych firm lub spółek.

Należy pamiętać, że ogólny wydźwięk referencji powinien być pozytywny. Taka opinia ma wyliczać korzyści ze współpracy z danym przedsiębiorstwem, polecając je przy tym konkretnym odbiorcom usług.

Jednocześnie, referencje nie muszą być w 100 procentach pozytywne, ponieważ opinie pełne przerysowanych superlatyw nie wzbudzają zaufania u potencjalnych klientów i kontrahentów.

Do czego warto odnieść się w referencjach dla firmy handlowej?

Przed przygotowaniem pozytywnej opinii warto poznać przykłady referencji dla firmy handlowej. Na tej podstawie można łatwo wywnioskować, jakie informacje powinny znaleźć się w tego typu rekomendacji. Przy wyborze firmy handlowej klienci i kontrahenci sugerują się takimi aspektami współpracy, jak:

  • komunikacja,
  • terminowość,
  • dotrzymywanie warunków umowy,
  • bezpieczeństwo transportu,
  • wiedza na temat oferowanych produktów,
  • nastawienie na konkretny cel i dążenie do osiągnięcia tego celu,
  • umiejętności negocjacyjne,
  • dobra organizacja pracy, itd.

Należy zatem uwzględnić w opinii swoje własne doświadczenia, wymienić zalety firmy, podać korzyści ze współpracy z nią, a także zasugerować, kto będzie zadowolony, jeśli również skorzysta z usług danego przedsiębiorstwa.

referencje-dla-firmy-handlowej-przyklady
Referencje dla firmy handlowej - przykłady
17