Referencje dla firmy elektrycznej – przykłady

17 

Firma elektryczna potrzebuje pozytywnych opinii, aby zdobyć klientów, którzy powierzą jej tak ważne zadania, jak wykonanie, remont, czy modernizacja instalacji elektrycznej.

Pozyskując referencje dla swojej firmy, osoba prowadząca przedsiębiorstwo w tej branży, buduje pozytywny wizerunek w oczach potencjalnych klientów i zdobywa ich zaufanie.

Dla ułatwienia Ci sporządzenia takich referencji – przygotowaliśmy kilka przykładów referencji dla firmy elektrycznej, które pobierzesz, klikając poniższy przycisk:

Wzór pisma pochodzi z kategorii:
Opis

Czym są referencje dla firmy elektrycznej?

Referencje to nic innego jak pozytywne opinie o usługach firmy, z którą autor opinii miał już do czynienia. O referencje można poprosić klienta, kontrahenta, wspólnika, a nawet pracownika. Każda osoba, która ma dobrą opinię o firmie i jest w stanie podpisać się pod taką rekomendacją, może przygotować wartościowe referencje dla firmy elektrycznej.

Taki list, czy nawet krótki komentarz stanowi bardzo ważną formę reklamy. Jest obiektywny, odpowiada na istotne pytania innych potencjalnych klientów, pozwala pracować nad budowaniem zaufania do marki i świadczy o zdobywanym przez nią doświadczeniu.

Klienci poszukujący usługodawców z branży elektrycznej często poszukują opinii na temat wielu firm, aby poznać różne aspekty współpracy z konkretnymi przedsiębiorcami. Tutaj liczy się nie tylko efekt końcowy, czyli sprawnie działająca, bezpieczna instalacja, ale również dobra komunikacja, terminowość, czy estetyka pracy.

Warto więc tego typu doświadczenia uwzględnić w swojej opinii o firmie.

Jakie elementy powinny zawierać referencje dla firmy elektrycznej?

W referencjach dla firmy świadczącej usługi bardzo istotne są takie kwestie, jak dane usługobiorcy, czy szczegóły na temat zrealizowanego zlecenia.

Dzięki tym informacjom opinia jest wiarygodna – potencjalny klient może sprawdzić, czy dane prace faktycznie zostały wykonane, a także porównać ich zakres do zakresu prac, które sam planuje zlecić. Przykładowe referencje dla firmy elektrycznej mogą nawiązywać także do:

  • terminów realizacji prac,
  • przestrzegania postanowień umowy,
  • wykonania prac zgodnie z dokumentacją i zasadami wiedzy technicznej,
  • jakości wykonania prac,
  • dbałości o bezpieczeństwo i czystość miejsca pracy,
  • jakości obsługi klienta,
  • kontaktu z klientem,
  • zachowania pracowników firmy, itd. 

Pod opinią trzeba również podpisać się swoimi danymi osobowymi, ewentualnie zatwierdzić je także pieczęcią firmową. 

Jak napisać referencje dla firmy elektrycznej?

Referencje można przygotować w oparciu o gotowy do wypełnienia wzór referencji dla firmy elektrycznej pamiętając o tym, że taka opinia powinna zostać sporządzona w oparciu o fakty. Nie należy również uogólniać swojej rekomendacji, ponieważ wtedy jest ona bezwartościowa zarówno dla potencjalnego klienta, jak i dla samej firmy.

Referencje nie muszą być “laurką”, czyli nie muszą być w 100% pozytywne. Uwzględnienie w nich drobnych błędów, czy delikatnych opóźnień sprawia, że opinia jest bardziej realistyczna, a tym samym ma większą wartość dla samej firmy – pod warunkiem że nadal stanowi zachętę do skorzystania z jej usług.

Jeśli autor rekomendacji nie jest pewien, czy może z czystym sumieniem polecić firmę innej osobie, powinien wymienić w referencjach korzyści, jakich doświadczył, współpracując z przedsiębiorstwem oraz wskazać, kto również może być zadowolony z jego usług.

referencje-dla-firmy-elektrycznej-przyklady
Referencje dla firmy elektrycznej - przykłady
17