Podanie o przeniesienie licznika – wzór

17 

Jak napisać pismo o przeniesienie licznika energii? Po generalnym remoncie może okazać się, że wprowadzone zmiany spowodują konieczność przeniesienia licznika energii elektrycznej. W takiej sytuacji właściciel musi pamiętać, że nic nie może zrobić z urządzeniem na własną rękę – czyli bez wiedzy i zgody swojego dostawcy energii.

Aby ułatwić Ci sporządzenie takiego pisma – przygotowaliśmy gotowy do wypełnienia wzór podania, które pobierzesz poniżej:

Wzór pisma pochodzi z kategorii:
Opis
Opinie (0)

W podaniu o przeniesienie licznika powinny znaleźć się: data i miejsce sporządzenia, dane wnioskodawcy oraz treść, w której znajdzie się informacja o aktualnym miejscu licznika i miejscu, w które planujemy go przenieść oraz czytelny podpis wnioskodawcy.

Warto pamiętać, że takie podanie ma podwójną funkcję – obowiązkową funkcję informacyjną i funkcję wniosku, więc, by móc przenieść licznik, trzeba poczekać na decyzję operatora.

W odpowiedzi na nasze pismo – operator (np. Energa, Tauron czy Enea) powinien poinformować m.in. o tym, czy licznik można przenieść z pomocą własnego elektryka, czy osoby oddelegowanej od dostawcy prądu oraz podać pozostałe wskazówki montażowe.

Podanie warto przygotować w dwóch egzemplarzach – jeden z nich powinien znaleźć się w prywatnym archiwum wnioskującego.

Opinie

Na razie nie ma opinii o produkcie.

Napisz pierwszą opinię o „Podanie o przeniesienie licznika – wzór”

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

podanie-o-przeniesienie-licznika-wzor
Podanie o przeniesienie licznika - wzór
17