Oświadczenie wyrażenie zgody sąsiada na budowę w granicy – wzór

17 

Planując budowę w odległości mniejszej niż 1,5 m od granicy działki sąsiada, musisz uzyskać zgodę właściciela sąsiadującej działki. Wynika to z tego, że działka obok znajduje się w obszarze oddziaływania, co oznacza, że nowo wybudowany dom czy garaż może np. ograniczyć ilość światła naturalnego docierającego do budynku obok.

Aby ułatwić Ci sporządzenie takiego dokumentu – przygotowaliśmy gotowy do wypełnienia wzór oświadczenia o wyrażeniu zgody sąsiada na budowę w granicy, które zakupisz poniżej:

Wzór pisma pochodzi z kategorii: , ,
Opis
Opinie (0)

Najważniejszym elementem dokumentu jest oświadczenie sąsiada o zapoznaniu się z planami budowy. Dodatkowo oświadczenie powinno zawierać wszystkie niezbędne dane: datę i miejsce sporządzenia, dane sąsiada oraz jego czytelny podpis, a także oznaczenia działek.

Oświadczenie warto przygotować w trzech egzemplarzach – dla inwestora, sąsiada oraz jako załącznik do projektu. Dokument warto zarchiwizować na potrzeby ewentualnej rozprawy sądowej.

Poza tym warto pamiętać, że w treści oświadczenia powinna się znaleźć także informacja o braku zastrzeżeń do projektu nieruchomości, która ma powstać. Jako załącznik można sporządzić kosztorys ze specyfikacją i listą materiałów, ustalenie podziału kosztów itp, choć nie jest to konieczne.

Opinie

Na razie nie ma opinii o produkcie.

Napisz pierwszą opinię o „Oświadczenie wyrażenie zgody sąsiada na budowę w granicy – wzór”

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

oswiadczenie-wyrazenie-zgody-sasiada-na-budowe-w-granicy-wzor
Oświadczenie wyrażenie zgody sąsiada na budowę w granicy - wzór
17