Wniosek o przycięcie gałęzi – wzór

17 

Wniosek o przycięcie gałęzi to pismo, które służy zgłoszeniu potrzeby usunięcia gałęzi, które mogą stanowić zagrożenie lub utrudnienie dla nas jako sąsiada, lub mieszkańców infrastruktury.

Pismo jest zwykle składane, gdy gałęzie drzewa zaczynają wchodzić na teren posesji prywatnej, zakłócają ruch drogowy, uszkadzają kable energetyczne lub telekomunikacyjne, zagrażają bezpieczeństwu ludzi lub zwierząt oraz powodują inne problemy.

Aby ułatwić Ci sporządzenie takiego pisma – przygotowaliśmy gotowy do wypełnienia wzór wniosku o przycięcie gałęzi, który pobierzesz poniżej:

Wzór pisma pochodzi z kategorii:
Opis
Opinie (0)

Wniosek składa się do odpowiedniego organu, najczęściej do gminy, zarządcy dróg, nieruchomości lub właściciela drzewa sąsiedniej działki, w zależności od tego, na czyjej własności znajduje się wielka roślina oraz jaka występuje jurysdykcja w danym rejonie.

Wniosek taki może złożyć każdy, kto dostrzega zagrożenie lub uciążliwość związane z drzewem, niezależnie od tego, czy jest właścicielem terenu, czy też mieszkańcem okolicy.

Można określić konkretne terminy, w których oczekuje się podjęcia działań poprzez sąsiada. Jeśli sąsiad nie podejmie żadnych działań w wyznaczonym terminie, istnieje możliwość rozwiązania problemu przez skierowanie sprawy do sądu lub przycięcie gałęzi samodzielnie.

Opinie

Na razie nie ma opinii o produkcie.

Napisz pierwszą opinię o „Wniosek o przycięcie gałęzi – wzór”

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

wniosek-o-przyciecie-galezi-wzor
Wniosek o przycięcie gałęzi - wzór
17