Wzór pisma odrzucającego reklamację

17 

Reklamacja zawsze musi zostać przyjęta przez przedsiębiorcę, który odpowiada za oferowany towar z tytułu rękojmi, a ewentualnie również z tytułu dobrowolnie udzielonej gwarancji.

W ramach postępowania reklamacyjnego przedsiębiorca może jednak reklamację zarówno uznać, jak i odrzucić. Na udzielenie odpowiedzi, czyli ustosunkowanie się do żądań konsumenta ma on 14 dni. Jak przygotować pismo odrzucające reklamację?

Dla ułatwienia Ci sporządzenia takiego pisma – przygotowaliśmy gotowy do pobrania i wypełnienia wzór pisma odrzucającego reklamację, który pobierzesz, klikając poniższy przycisk:

Wzór pisma pochodzi z kategorii:
Opis
Opinie (0)

Z jakiego powodu można odrzucić reklamację?

Przedsiębiorca nie może odrzucić zgłoszenia reklamacyjnego w przypadku, kiedy konsument nie posiada dowodu zakupu, takiego jak faktura czy paragon. Może on bowiem w inny sposób udowodnić, że dokonał zakupu w danym sklepie.

Przyczyną odrzucenia reklamacji będzie już natomiast uchybienie terminu na jej zgłoszenie. W przypadku rękojmi termin ten wynosi dwa lata od dnia wydania rzeczy, przy czym wadę można zgłosić w ciągu jednego roku od jej wykrycia.

Odrzucenie reklamacji może zostać uzasadnione między innymi niewłaściwym użytkowaniem przedmiotu, nieprzestrzeganiem zasad prawidłowej konserwacji, korzystaniem z nieoryginalnych części zamiennych czy niedozwoloną naprawą/ulepszeniem.

Ważne jest jednak przede wszystkim to, że pismo odrzucające reklamację nie może być nieuzasadnione. 

Jak napisać odrzucenie reklamacji?

Odpowiedź na reklamację, z którą nie zgadza się przedsiębiorca, powinna zawierać szereg niezbędnych elementów formalnych, takich jak:

  • dane sprzedawcy i nabywcy,
  • datę zgłoszenia i rozpoznania reklamacji,
  • wstęp z informacją, że sprzedawca nie uznaje reklamacji,
  • rozwinięcie, czyli uzasadnienie odrzucenia reklamacji,
  • zakończenie, czyli pouczenie o przysługujących nabywcy prawach,
  • podpis. 

Pismo odrzucające reklamację można przygotować w oparciu o gotowy do wypełnienia wzór – uniwersalny wzór pisma odrzucającego reklamację.

Dokument należy sporządzić w sposób rzeczowy, ponieważ stanowi on podstawę złożenia ewentualnego odwołania od reklamacji. Informację zwrotną można przesłać klientowi listownie lub drogą mailową.

Opinie

Na razie nie ma opinii o produkcie.

Napisz pierwszą opinię o „Wzór pisma odrzucającego reklamację”

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

wzor-pisma-odrzucajacego-reklamacje
Wzór pisma odrzucającego reklamację
17