17 zł
Czy można reklamować montaż drzwi? Niewiele osób zdaje sobie sprawę z faktu, że usługi podobnie jak towary, podlegają reklamacji z tytułu rękojmi, a niekiedy również z tytułu gwarancji.
Nieprawidłowo wykonana usługa sprawia, że klient może domagać się usunięcia usterki, obniżenia ceny usługi, a nawet odstąpienia od umowy i zwrotu kosztów. W jaki sposób należy zgłosić reklamację montażu drzwi?
Chcąc ułatwić Ci sporządzenie takiego pisma – przygotowaliśmy gotowy do pobrania i wypełnienia wzór reklamacji montażu drzwi, który pobierzesz, klikając poniższy przycisk:
Na montaż drzwi usługodawca może udzielić klientowi gwarancji. Zasady takiej formy ochrony określa jednak w pełni swobodnie, ustalając termin obowiązywania gwarancji i warunki jej rozpatrywania.
Czym innym jest zaś rękojmia, której zasady określają przepisy kodeksu cywilnego. Rękojmia na montaż drzwi nie może zostać wyłączona ani ograniczona przez wykonawcę usługi.
Na tej podstawie klient może żądać między innymi usunięcia usterki, czyli poprawienia błędów montażowych. Jeśli usługodawca nie usunie wady, konsument będzie mógł domagać się obniżenia ceny usługi, a nawet odstąpienia od umowy i pełnego zwrotu pieniędzy, jeżeli wada jest istotna.
Zasadniczo, zgłoszenie reklamacyjne może nastąpić ustnie lub pisemnie, ale zaleca się zachować formę pisemną zgłoszenia dla celów dowodowych. Co ważne, zgłoszenie usterki na podstawie rękojmi powinno nastąpić nie później niż w okresie 12 miesięcy od dnia jej wykrycia.
W zgłoszeniu reklamacyjnym konsument musi:
Przedsiębiorca ma obowiązek udzielenia odpowiedzi na zgłoszenie reklamacyjne w ciągu 14 dni od jego otrzymania. Jeśli tego nie zrobi, należy uznać, że roszczenia konsumenta zostały uwzględnione.
Usługodawca może jednak stwierdzić, że przeprowadzenie naprawy w celu usunięcia wady jest niemożliwe lub nieopłacalne. W takim przypadku powinien zaproponować usługobiorcy zwrot poniesionych kosztów.
Opinie
Na razie nie ma opinii o produkcie.