Deichmann reklamacja – wzór

17 

Sklepy sprzedające obuwie i galanterię bardzo często mierzą się z reklamacjami. Aby uniknąć odrzucenia zgłoszenia reklamacyjnego, warto więc dobrze przygotować takie pismo i poprzeć swoje argumenty odpowiednimi dowodami w postaci fotografii czy opinii rzeczoznawców.

Jeśli chodzi o sklep Deichmann reklamacja zakupionego tam obuwia, czy torebki może zostać zgłoszona na podstawie rękojmi, obowiązującej przez okres 2 lat od daty wydania przedmiotu. Wadę wykrytą należy zgłosić jednak w ciągu roku od dnia, w którym się ujawniła.

Dla ułatwienia Ci sporządzenia takiego pisma – przygotowaliśmy gotowy do pobrania i wypełnienia wzór reklamacji Deichmann, który pobierzesz, klikając poniższy przycisk:

Wzór pisma pochodzi z kategorii:
Opis
Opinie (0)

Jak napisać reklamację Deichmann?

Reklamacja może zostać zgłoszona ustnie lub pisemnie dla celów dowodowych. W takim piśmie klient powinien opisać wykrytą wadę, wskazując termin jej ujawnienia. Konieczne jest także określenie żądań konsumenta. Ten może natomiast domagać się:

  • usunięcia wady, czyli naprawy przedmiotu,
  • wymiany przedmiotu na nowy, wolny od wad,
  • obniżenia ceny,
  • zwrotu pieniędzy, czyli odstąpienia od umowy – tylko w przypadku wad istotnych.

Z reguły, klient powinien zatem w pierwszej kolejności domagać się usunięcia wady, a dopiero w kolejnym zgłoszeniu reklamacyjnym czy w odwołaniu od odrzuconej reklamacji – zwrotu poniesionych kosztów.

Odpowiedź na reklamację Deichmann

Przedsiębiorca powinien odpowiedzieć na zgłoszenie reklamacyjne w ciągu 14 dni. Jeśli nie prześle żadnego pisma do konsumenta, można uznać, że reklamacja została uwzględniona.

Deichmann ma jednak prawo odrzucić reklamację, o ile uzasadni swoją decyzję i pouczy klienta o możliwości wniesienia odwołania. Sklep z obuwiem i galanterią najczęściej odrzuca reklamację klienta z powodu:

  • nieprawidłowego użytkowania przedmiotu,
  • zaniedbywania lub nieprawidłowego wykonywania zabiegów konserwacyjnych,
  • zgłoszenia reklamacji po terminie.

Od negatywnej decyzji sklepu Deichmann warto odwołać się jak najszybciej, podważając zarzuty ujęte w odpowiedzi na reklamację. Bardzo często odwołanie od odrzuconej reklamacji okazuje się skuteczne – klient otrzymuje nowe obuwie lub pełny zwrot uiszczonej ceny. 

Opinie

Na razie nie ma opinii o produkcie.

Napisz pierwszą opinię o „Deichmann reklamacja – wzór”

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

deichmann-reklamacja-wzor-pdf-doc-przyklad
Deichmann reklamacja - wzór
17