17 zł
Usługi pocztowe są świadczone na podstawie umowy o świadczenie usług pocztowych, którą operator pocztowy zawiera z nadawcą. Zawierając taką umowę, operator ma obowiązek między innymi wydania przesyłki lub wypłacenia kwoty pieniężnej określonej w przekazie pocztowym adresatowi.
Jeśli operator nie wywiązuje się ze swoich obowiązków, konsument może wnieść skargę, czyli złożyć reklamację na usługę. Poczta Polska odpowiada na taką skargę w terminie 14 dni. Jeśli reklamacja zostanie odrzucona, konsument może odwołać się od negatywnej decyzji.
Dla ułatwienia Ci sporządzenia takiego pisma – przygotowaliśmy gotowy do pobrania i wypełnienia wzór odwołania od decyzji reklamacji Poczty Polskiej, wzór pisma pobierzesz, klikając poniższy przycisk:
Operator pocztowy zawsze odpowiada za nienależyte wykonanie zobowiązania. Jeśli odrzuca reklamację, musi udowodnić, że nie ponosi odpowiedzialności za niedoręczenie przesyłki czy doręczenie jej po terminie.
W swojej decyzji może wskazać zatem, iż nienależyte wykonanie usługi lub niewykonanie usługi nastąpiło:
Co ważne, roszczenie z tytułu nienależytego wykonania usługi pocztowej wygasa też wskutek przyjęcia przesyłki bez zastrzeżeń. Zatem jeśli przesyłka została przyjęta bez zastrzeżeń i nie sporządzono protokołu uszkodzeń przy jej odbiorze, reklamacja może zostać odrzucona.
Odrzucenie reklamacji musi zawierać pouczenie, informujące konsumenta o możliwości wniesienia odwołania w terminie 14 dni. Odwołanie wnosi się do jednostki odwoławczej za pośrednictwem jednostki, która wydała decyzję.
Pismo powinno zostać rozpatrzone w terminie 30 dni. Inne możliwości dochodzenia roszczeń przez konsumenta to:
Opinie
Na razie nie ma opinii o produkcie.