Skarga do Kuratorium Oświaty – wzór

17 

Kuratorium oświaty nadzoruje pracę szkół prywatnych i publicznych. Kontroluje przede wszystkim realizowanie podstawy programowej, przestrzeganie przepisów prawa oświatowego czy praw dziecka, a także statutu szkoły. Skarga do kuratorium oświaty może dotyczyć nauczyciela, dyrektora, ale również ucznia. Warto pamiętać, aby traktować ją zawsze jako ostateczność.

Jeśli skarżący ma pewność, że chce wnieść swoją sprawę prosto do kuratorium, może wykorzystać gotowy do wypełnienia wzór skargi do kuratorium oświaty, który uwzględnia wszystkie niezbędne elementy wymagane w tego typu pismach. Co ważne, należy pamiętać, że skarga do kuratorium nie może być skargą anonimową.

Zaleca się, aby skarga do kuratorium oświaty wnoszona była dopiero po wyczerpaniu innych możliwych opcji, czyli skargi do dyrektora czy skargi do organu prowadzącego. W przypadku bezczynności tych podmiotów lub podejmowania działań nieskutecznych sprawę można kierować do kuratorium, które przeprowadzi postępowanie wyjaśniające i wdroży odpowiednie procedury. 

Nie trać cennego czasu na tworzenie pisma od zera, tylko wykorzystaj przygotowany przez Nas wzór skargi do kuratorium oświaty, który pobierzesz poniżej:

Wzór pisma pochodzi z kategorii: , ,
Opis
Opinie (0)

.

Opinie

Na razie nie ma opinii o produkcie.

Napisz pierwszą opinię o „Skarga do Kuratorium Oświaty – wzór”

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

skarga-do-kuratorium-oswiaty-wzor
Skarga do Kuratorium Oświaty - wzór
17