Skarga na ucznia – wzór

17 

Agresywne czy niestosowne zachowanie ucznia należy zgłaszać odpowiednio wychowawcy klasy lub bezpośrednio dyrektorowi szkoły, jeśli inni nauczyciele nie reagują na zgłaszany im problem. Skarga na ucznia może dotyczyć różnych zachowań dziecka, jednak najczęściej sprowadza się do agresji słownej lub psychicznej. 

Pismo w sprawie trudnego ucznia można przygotować w oparciu o wzór skargi na ucznia, który wystarczy wypełnić odpowiednimi informacjami. Warto pamiętać przy tym, aby takie pismo było jak najbardziej rzeczowe, a użyte w nim argumenty poparte dowodami.

Skarga na ucznia wniesiona do dyrektora placówki obliguje go do podjęcia działań i ustosunkowania się do pisma. W zależności od problemu kierujący placówką może podjąć decyzję o objęciu ucznia indywidualnym programem nauczania czy nawet o przeniesieniu go do innej szkoły. Często jednak to ostateczne rozwiązanie nie znajduje zastosowania, gdyż tak naprawdę nie rozwiązuje problemu – trudny uczeń wymaga bowiem specjalnej opieki.

Nie trać cennego czasu na tworzenie pisma od zera, tylko wykorzystaj przygotowany przez Nas wzór skargi na ucznia, który pobierzesz poniżej:

Wzór pisma pochodzi z kategorii: ,
Opinie (0)

Opinie

Na razie nie ma opinii o produkcie.

Napisz pierwszą opinię o „Skarga na ucznia – wzór”

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

skarga-na-ucznia-wzor
Skarga na ucznia - wzór
17