Pismo do Kuratorium Oświaty WZÓR

17 

Kuratorium Oświaty sprawuje nadzór pedagogiczny nad szkołami publicznymi i niepublicznymi. Kiedy te nie wywiązują się ze swoich obowiązków, rodzice uczniów lub sami uczniowie pełnoletni mogą skierować do kuratorium odpowiednie pismo z prośbą o interwencję. Najczęściej jest to skarga na postępowanie nauczyciela czy dyrektora. Pismo do kuratorium oświaty należy traktować jednak jako ostateczność – kiedy inne metody rozwiązania problemu zawiodą. 

Korespondencja z kuratorium ma charakter oficjalny, dlatego sporządzając skargę, wniosek czy donos warto wykorzystać gotowy do wypełnienia wzór pisma do kuratorium oświaty – dokument jest uniwersalny i będzie przydatny w różnych okolicznościach. 

Pismo do kuratorium oświaty może dotyczyć między innymi nieprzestrzegania zasad prowadzenia egzaminów, nieprzestrzegania zasad określonych w statucie szkoły, nieprzestrzegania praw dziecka i tak dalej. Skarga do kuratorium zobowiązuje ten organ do zbadania sprawy i podjęcia konkretnych działań, zatem skutkiem wniesienia takiego pisma będzie przeprowadzenie w szkole kontroli pracownika kuratorium.

Nie trać cennego czasu na tworzenie pisma od zera, tylko wykorzystaj przygotowany przez Nas wzór pisma do kuratorium oświaty, który pobierzesz poniżej:

Wzór pisma pochodzi z kategorii: ,
Opis
Opinie (0)

.

Opinie

Na razie nie ma opinii o produkcie.

Napisz pierwszą opinię o „Pismo do Kuratorium Oświaty WZÓR”

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

pismo-do-kuratorium-oswiaty-wzor-do-wypelnienia
Pismo do Kuratorium Oświaty WZÓR
17