Informacja dla nauczyciela o zmianie pensum wzór

(1 opinia klienta)

17 

Zmiana pensum, czyli liczby godzin pracy nauczyciela, to zmiana warunków zatrudnienia określonych w umowie. Jeśli dyrektor szkoły chce dokonać takiej zmiany, musi poinformować o tym nauczyciela za pomocą odpowiedniego pisma. Pisemna informacja dla nauczyciela o zmianie pensum musi też zostać przekazana pedagogowi w odpowiednim terminie. 

Wzór informacji dla nauczyciela o zmianie pensum ułatwia sporządzenie pisma, które pozwoli dopełnić formalności związanych ze zmianą liczby godzin pracy pedagoga. Co ważne, wypełniony dokument należy przekazać nauczycielowi najpóźniej do 31. maja danego rok, jeśli pensum ulega obniżeniu. W przypadku podwyższenia pensum żadne terminy nie obowiązują. Zmiany można wprowadzić bowiem za porozumieniem stron w dowolnym momencie. 

Zmniejszenie lub zwiększenie liczby godzin pracy nauczyciela odbywa się na podobnych zasadach, co w przypadku innych osób zatrudnionych na podstawie przepisów kodeksu pracy. Oznacza to, że w większości przypadków negatywnie odbierane obniżenie pensum będzie wprowadzane za pomocą wypowiedzenia zmieniającego, a pozytywne podwyższenie pensum za pomocą porozumienia zmieniającego. W obu przypadkach potrzebna będzie jednak pisemna informacja dla nauczyciela o zmianie pensum.

Nie trać cennego czasu na tworzenie pisma od zera, tylko wykorzystaj przygotowany przez Nas wzór informacji dla nauczyciela o zmianie pensum, który pobierzesz poniżej:

Wzór pisma pochodzi z kategorii: ,
Opinie (1)

1 opinia dla Informacja dla nauczyciela o zmianie pensum wzór

  1. K.L.

    dobre pismo, wszystko się zgadza

Dodaj opinię

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

informacja-dla-nauczyciela-o-zmianie-pensum-wzor
Informacja dla nauczyciela o zmianie pensum wzór
17