Uznanie kwalifikacji nauczyciela wzór pisma

17 

Obecnie, dyrektor nie może już uznawać kwalifikacji nauczyciela „za zbliżone”. Ma jednak prawo ustalić, czy ukończone przez pedagoga studia czy też inna forma kwalifikacji, dają mu uprawnienia do prowadzenia konkretnych zajęć w szkole. Uznanie kwalifikacji nauczyciela polega więc na sprawdzeniu, czy nauczyciel nabył wiedzę merytoryczną w zakresie nauczania danego przedmiotu.

Wzór uznania kwalifikacji nauczyciela można wykorzystać także w przypadku pracowników zagranicznych. Obywatele państw członkowskich Unii Europejskiej, Szwajcarii, Norwegii, Islandii czy Lichtensteinu mogą złożyć wniosek o uznanie ich kwalifikacji nauczyciela, aby uczyć w polskiej szkole.

Warto pamiętać, że zawód nauczyciela zalicza się do zawodów regulowanych. Takie zawody dotyczą świadczenia pracy, której podjęcie i wykonywanie jest uwarunkowane spełnieniem wymagań kwalifikacyjnych i dokonaniem innych czynności, na przykład zdaniem egzaminu. To na tej podstawie następuje uznanie kwalifikacji nauczyciela.

Nie trać cennego czasu na tworzenie pisma od zera, tylko wykorzystaj przygotowany przez Nas wzór uznania kwalifikacji nauczyciela, który pobierzesz poniżej:

Wzór pisma pochodzi z kategorii: ,
Opinie (0)

Opinie

Na razie nie ma opinii o produkcie.

Napisz pierwszą opinię o „Uznanie kwalifikacji nauczyciela wzór pisma”

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

uznanie-kwalifikacji-nauczyciela-wzor-pisma
Uznanie kwalifikacji nauczyciela wzór pisma
17