Przykładowy opis oceny pracy nauczyciela – wzór

17 

Oceny pracy nauczyciela dokonuje dyrektor z własnej inicjatywy lub na wniosek, na przykład samego nauczyciela. Ocena pracy pedagoga musi zawierać zarówno ocenę słowną – negatywną lub pozytywną – jak i jej uzasadnienie, czyli opis oceny pracy nauczyciela. Taki opis dyrektor przygotowuje w oparciu o kryteria obowiązkowe i dodatkowe oceny, wynikające z przepisów ustawy Karta nauczyciela.

Ponieważ uzasadnienie oceny pracy nauczyciela jest obowiązkowe, warto przygotować je w oparciu o przykładowy opis oceny pracy nauczyciela, który może służyć jako wzór w różnych okolicznościach. Należy pamiętać również, że ocena pracy nauczyciela powinna zawierać jego dane osobowe i pouczenie o możliwości wniesienia odwołania.

Przed dokonaniem oceny pracy nauczyciela dyrektor powinien zasięgnąć opinii rady rodziców, którą również może uwzględnić w swoim uzasadnieniu. Opis oceny pracy nauczyciela musi być gotowy w terminie 3 miesięcy od dnia zawiadomienia nauczyciela o dokonywaniu takiej oceny lub od dnia wniesienia przez niego wniosku w tej sprawie.

Wzór pisma pochodzi z kategorii: , ,
Opis
Opinie (0)

.

Opinie

Na razie nie ma opinii o produkcie.

Napisz pierwszą opinię o „Przykładowy opis oceny pracy nauczyciela – wzór”

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

przykladowy-opis-oceny-pracy-nauczyciela-wzor
Przykładowy opis oceny pracy nauczyciela - wzór
17