Wezwanie rodzica do szkoły – wzór pisma

(1 opinia klienta)

17 

Rodzic powinien utrzymywać ze szkołą stały kontakt. Ma on prawo, ale też obowiązek uzyskiwania informacji na temat swojego dziecka, uczącego się w danej placówce. Jeśli rodzic nie pojawia się na zebraniach z nauczycielami, konieczne może okazać się wezwanie go do stawienia się w szkole na piśmie. Wezwanie rodzica do szkoły może być też skutkiem popełnienia przez dziecko czynu zabronionego, na przykład wandalizmu. 

Po wzór wezwania rodzica do szkoły może sięgnąć szkoła, której nie udało się porozumieć z rodzicem dziecka innymi sposobami. Z reguły placówka w pierwszej kolejności nawiązuje z rodzicami dziecka kontakt za pośrednictwem ucznia. Jeśli zaś dziecko jest w szkole nieobecne, telefonuje do opiekunów, a dopiero w ostateczności przesyła im pisemne wezwanie do stawienia się w szkole. 

Jeśli wezwanie rodzica do szkoły okaże się nieskuteczne, szkoła może zgłosić sprawę do opieki społecznej lub do sądu rodzinnego. Brak kontaktu ze szkołą świadczy bowiem o zaniedbywaniu dziecka przez opiekunów.

Nie trać cennego czasu na tworzenie pisma od zera, tylko wykorzystaj przygotowany przez Nas wzór wezwania rodzica do szkoły, który pobierzesz poniżej:

Wzór pisma pochodzi z kategorii: , ,
Opis
Opinie (1)

.

1 opinia dla Wezwanie rodzica do szkoły – wzór pisma

  1. Renata Krych

    Pismo bez zarzutów.

Dodaj opinię

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

wezwanie-rodzica-do-szkoly-wzor-pisma
Wezwanie rodzica do szkoły - wzór pisma
17