Ocena pracy nauczyciela – wzór

17 

Ocenę pracy nauczyciela sporządza dyrektor szkoły na wniosek samego pedagoga, rady rodziców czy organu nadzorującego placówkę. Nowej oceny pracy nauczyciela można dokonać nie wcześniej niż po upływie jednego roku od oceny poprzedniej. Cała procedura odbywa się zgodnie z przepisami Karty nauczyciela. Dyrektor ma obowiązek zasięgnąć opinii rady rodziców przed sporządzeniem oceny, a ta powinna wydać swoją opinię w terminie 14 dni. 

Pisemna ocena pracy nauczyciela musi zostać przygotowana w terminie 3 miesięcy od otrzymania wniosku w tej sprawie lub od dnia zawiadomienia nauczyciela o dokonywaniu takiej oceny z inicjatywy dyrektora. Do przygotowania oceny pracy pedagoga stosuje się kryteria oceny określone w ustawie. Chociaż ocena ma charakter opisowy i wymaga uzasadnienia, to wystawiana jest na podstawie punktacji. 

Wstępna ocena pracy nauczyciela podlega weryfikacji samego pedagoga, który może zgłosić co do niej swoje zastrzeżenia. Później przysługuje mu również prawo odwołania się od wystawionej oceny. Nasz wzór oceny pracy nauczyciela pomaga w przygotowaniu oceny i jej uzasadnienia w oparciu o kryteria obowiązkowe i dodatkowe, wyliczone w treści ustawy. 

Wzór pisma pochodzi z kategorii: , ,
Opinie (0)

Opinie

Na razie nie ma opinii o produkcie.

Napisz pierwszą opinię o „Ocena pracy nauczyciela – wzór”

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

ocena-pracy-nauczyciela-wzor-pdf-doc-przyklad
Ocena pracy nauczyciela - wzór
17