Skarga na Dyrektora Szkoły do Kuratorium wzór

17 

Praca dyrektora szkoły podlega kontroli – w pierwszej kolejności kontroli organu prowadzącego (rady gminy), a w dalszej kontroli kuratorium oświaty.

Jeśli zachowanie dyrektora jest krzywdzące dla osoby zatrudnionej w szkole, nauczyciel czy inny pracownik może wnieść skargę na dyrektora szkoły do kuratorium. Podobne pismo sporządzi także rodzic dziecka lub dorosły uczeń w przypadku, kiedy dyrektor nie podejmie odpowiednich działań w ramach zgłoszonego już problemu.

Skarga do kuratorium zawsze powinna być traktowana jako rozwiązanie ostateczne. Kuratorium nie odpowiada bowiem za wszystkie aspekty funkcjonowania szkoły. Jeśli jednak dyrektor nie dba o bezpieczeństwo w placówce, o realizowanie programu nauczania czy przestrzeganie statutu placówki, warto wypełnić wzór skargi na dyrektora szkoły do kuratorium. Druk może wykorzystać rodzic ucznia lub pracownik szkoły.

Przed sporządzeniem skargi na dyrektora szkoły do kuratorium każda osoba może skontaktować się z pracownikami tego organu i upewnić się, że zachowanie dyrektora podlega karze dyscyplinarnej. Warto pamiętać też, że skarga do kuratorium nie może być anonimowa – organ nie rozpatruje pism niezawierających danych skarżącego. 

Nie trać cennego czasu na tworzenie pisma od zera, tylko wykorzystaj przygotowany przez Nas wzór skargi na dyrektora szkoły do kuratorium, który pobierzesz poniżej:

Wzór pisma pochodzi z kategorii: ,
Opis
Opinie (0)

Skarga na dyrektora szkoły do organu prowadzącego koniecznie powinna być sporządzona w formie pisemnej.

Opinie

Na razie nie ma opinii o produkcie.

Napisz pierwszą opinię o „Skarga na Dyrektora Szkoły do Kuratorium wzór”

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

skarga-na-dyrektora-szkoly-do-kuratorium-wzor
Skarga na Dyrektora Szkoły do Kuratorium wzór
17