Reklamacja mebli – wzór

17 

Reklamację można złożyć zarówno na meble kupione w sklepie, jak i na meble na zamówienie. W obu przypadkach klient jest objęty przepisami dotyczącymi rękojmi.

Rękojmia obowiązuje przez okres 2 lat od dnia wydania przedmiotu umowy. Natomiast na zgłoszenie wykrytej usterki konsument ma jeden rok, licząc od dnia ujawnienia się wady. 

Dla ułatwienia Ci sporządzenia pisma reklamacyjnego – przygotowaliśmy gotowy do pobrania i wypełnienia wzór reklamacji mebli, który pobierzesz, klikając poniższy przycisk:

Wzór pisma pochodzi z kategorii:
Opis
Opinie (0)

Jak napisać reklamację mebli?

Reklamację mebli najlepiej zgłosić na piśmie, dla celów dowodowych. Dokument powinien zawierać między innymi opis wady przedmiotu umowy, a także żądania konsumenta.

Kupujący może domagać się usunięcia wady, wymiany przedmiotu na wolny od wad, obniżenia ceny, a nawet odstąpienia od umowy i zwrotu pieniędzy.

Odpowiedzi na reklamację można spodziewać się w terminie do 14 dni. Jeśli w tym czasie przedsiębiorca jej nie odrzuci, należy uznać, że zaakceptował żądania konsumenta. 

Co podlega reklamacji w przypadku mebli?

Rękojmia chroni konsumenta przede wszystkim przed wadami fizycznymi produktów, czyli przed niezgodnością produktu z umową czy przeznaczeniem. Jeśli zakupione meble nie nadają się do użytku, nie mają cech, o jakich zapewniał sprzedający czy też nie zostały wykonane z takiego materiału, jak deklaruje to producent, można zgłosić ich reklamację.

Dotyczy to również mebli robionych na zamówienie. W takim przypadku wykonawca ma obowiązek stworzyć meble nie tylko o określonych rozmiarach czy kolorach, ale również z wybranych przez klienta materiałów.

Jeśli nie przestrzega takich ustaleń, kupujący ma prawo domagać się wprowadzenia odpowiednich zmian. Nie ma przy tym znaczenia fakt, iż meble stworzone na wymiar nie są uniwersalne. Jeżeli sprzedający nie usunie wady, klient będzie miał prawo zwrócić je i żądać pełnego zwrotu pieniędzy. 

Warto pamiętać, że odrzucenie reklamacji przez producenta mebli czy przez sklep meblowy nie zamyka całej sprawy. Konsument ma bowiem prawo odwołać się od negatywnej decyzji, składając wniosek o ponowne rozpatrzenie reklamacji.

Opinie

Na razie nie ma opinii o produkcie.

Napisz pierwszą opinię o „Reklamacja mebli – wzór”

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

reklamacja-mebli-wzor-pdf-doc-przyklad
Reklamacja mebli - wzór
17