Reklamacja usługi fryzjerskiej – wzór

17 

Usługi fryzjerskie podobnie jak inne usługi podlegają reklamacji na podstawie rękojmi. Reklamacja usługi wygląda jednak nieco inaczej niż reklamacja przedmiotu kupionego w sklepie.

Klient może zgłosić bowiem swoją reklamację jeszcze w trakcie realizowania usługi, wnosząc o wykonywanie jej zgodnie z umową.

Chcąc ułatwić Ci sporządzenie takiego pisma reklamacyjnego – przygotowaliśmy gotowy do pobrania i wypełnienia wzór reklamacji usług fryzjerskiej, którą pobierzesz, klikając poniższy przycisk:

Wzór pisma pochodzi z kategorii:
Opis
Opinie (0)

Czego można domagać się w ramach reklamacji usługi fryzjerskiej?

Reklamację usługi fryzjerskiej można zgłosić jeszcze na fotelu w salonie fryzjerskim. Jako zlecający, klient ma prawo domagać się, aby fryzjer wykonywał swoją pracę zgodnie z ustaleniami.

Konsument może zatem wezwać usługodawcę do usunięcia „wady”, czyli do poprawienia fryzury zgodnie z życzeniami. Po wyjściu z salonu fryzjerskiego nadal można reklamować usługę na podstawie przepisów dotyczących rękojmi.

Przyczyną reklamacji może być niezgodność uzyskanej fryzury z umową. Przykładowo, zgłoszenie reklamacyjne może wskazywać na szybką utratę koloru włosów farbowanych, na niedokładne pofarbowanie włosów czy na szybką utratę efektów zabiegu takiego jak keratynowe prostowanie, czy trwała ondulacja.

W ramach reklamacji klient może domagać się poprawienia fryzury, czyli usunięcia wady, obniżenia ceny usługi czy nawet pełnego zwrotu kosztów, jeśli poprzednie opcje są niemożliwe lub gdy wada jest istotna. 

Ile jest czasu na reklamację usługi fryzjerskiej?

Usługa fryzjerska jest traktowana jako umowa o dzieło, a przedawnienie roszczeń z takiej umowy następuje po 2 latach i tyle czasu ma klient na złożenie reklamacji. Z oczywistych względów nikt nie czeka jednak aż tak długo na złożenie pisma reklamacyjnego.

Im szybciej reklamacja zostanie złożona, tym szybciej fryzjer podejmie czynności związane z jej rozpatrzeniem. Poza tym czas pełni też istotną rolę w przypadku takich zabiegów jak koloryzacja czy trwałe prostowanie.

Nie można zgłosić reklamacji na nieprawidłowe wykonanie takich czynności po wielu miesiącach, ponieważ efekty modelowania czy farbowania w naturalny sposób osłabiają się na skutek mycia włosów, czy oddziaływania promieniowania słonecznego.

Warto wspomnieć przy tym, że fryzjer ma 14 dni na rozpatrzenie reklamacji i ustosunkowanie się do niej. Poza naprawieniem „wady” fryzury może zaproponować klientowi również rekompensatę w postaci bonu na kolejną usługę. 

Opinie

Na razie nie ma opinii o produkcie.

Napisz pierwszą opinię o „Reklamacja usługi fryzjerskiej – wzór”

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

reklamacja-uslugi-fryzjerskiej-wzor
Reklamacja usługi fryzjerskiej - wzór
17