Reklamacja okien – wzór

17 

Reklamacja okien może dotyczyć zarówno jakości samej stolarki, jak i montażu okien. W obu przypadkach konsument jest chroniony przez przepisy dotyczące rękojmi.

Może zgłosić zatem reklamację okien w przeciągu 2 lat od zakupu i w ciągu roku od dnia ujawnienia wady. Wadą okien będą natomiast między innymi brak szczelności, żółknięcie ram czy też deformacja profili.

Dla ułatwienia Ci sporządzenia takiego pisma – przygotowaliśmy gotowy do pobrania i wypełnienia wzór reklamacji okien, który pobierzesz, klikając poniższy przycisk:

Wzór pisma pochodzi z kategorii:
Opis
Opinie (0)

Jak napisać reklamację okien?

Reklamację okien najlepiej zgłosić na piśmie. Taki dokument poza danymi stron, powinien opisywać dokładnie wykrytą wadę. Warto też dołączyć do niego materiał dowodowy w postaci zdjęć.

Reklamacja musi zawierać także żądania konsumenta. Najczęściej żądanie dotyczy naprawy, czyli usunięcia usterki. Należy pamiętać, że poza takim żądaniem trzeba wskazać sprzedawcy/usługodawcy również termin na podjęcie oczekiwanych działań.

W przypadku uchybienia temu terminowi, klient będzie mógł żądać nawet odstąpienia od umowy i pełnego zwrotu poniesionych kosztów. Podobnie może zakończyć się też reklamacja, w ramach której sprzedawca uzna naprawę za niemożliwą lub nieopłacalną. 

Gwarancja na okna

Zakup i montaż okien objęte są ochroną w postaci rękojmi, ale producenci bardzo często obejmują stolarkę okienną także dodatkową gwarancją. Taka gwarancja może zostać określona osobno dla poszczególnych elementów okna.

Najdłuższa dotyczy zwykle profili, a najkrótsza okuć, ponieważ te zużywają się najszybciej. Gwarancja na całe okno obejmuje okres 2 do 3 lat, czyli pokrywa się z rękojmią. Warunki zgłaszania i rozpatrywania reklamacji na podstawie gwarancji określa gwarant w umowie czy w karcie gwarancyjnej.

Co ważne, gwarancją obejmowany jest także montaż stolarki. W tym przypadku producent często narzuca jednak konkretną firmę, z której usług musi skorzystać klient.

Gwarancja może wyłączać od reklamacji między innymi wady spowodowane złą konserwacją okien czy zaniechaniem czynności związanych z utrzymaniem stolarki w czystości.

Podobne wzory pism:

Opinie

Na razie nie ma opinii o produkcie.

Napisz pierwszą opinię o „Reklamacja okien – wzór”

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

reklamacja-okien-wzor-pdf-doc-przyklad
Reklamacja okien - wzór
17