Wzór reklamacji materiałów budowlanych

17 

Materiały budowlane może zakupić w sklepie budowlanym bezpośrednio inwestor lub wykonawca. W obu przypadkach ich wadliwość da się reklamować – odpowiednio na podstawie umowy o roboty budowlane lub na podstawie przepisów dotyczących rękojmi przy zakupie.

Za jakość materiałów odpowiada z tytułu rękojmi sprzedawca, a z tytułu ewentualnej gwarancji producent. 

Dla ułatwienia Ci sporządzenia takiego pisma reklamacyjnego – przygotowaliśmy gotowy do pobrania i wypełnienia wzór materiałów budowlanych, który pobierzesz, klikając poniższy przycisk:

Wzór pisma pochodzi z kategorii:
Opis
Opinie (0)

O czym pamiętać przy zakupie i reklamacji materiałów budowlanych?

Należy wiedzieć, że najkorzystniej jest zgłosić reklamację materiałów budowlanych przed ich zamontowaniem. Warto zatem dokładnie obejrzeć zakupione materiały i poddać je ocenie jeszcze przed przekazaniem ich wykonawcy.

W przeciwnym razie – w przypadku wad widocznych gołym okiem – sprzedawca może uniknąć odpowiedzialności. Oceny jakości materiałów może dokonać też wykonawca. Profesjonalista szybciej zauważy ewentualne usterki.

Jeśli za dostarczenie materiałów odpowiada firma budowlana, inwestor może złożyć reklamację na podstawie umowy o roboty budowlane, a wykonawca będzie w dalszej kolejności zgłaszał sprawę na podstawie rękojmi do sklepu, w którym materiały nabył.

Jak napisać reklamację materiałów budowlanych?

Reklamację materiałów budowlanych najlepiej zgłosić na piśmie i to w pierwszym roku od dokonania zakupu, ponieważ przez pierwszy rok obowiązuje domniemanie, iż wada produktu istniała w momencie zakupu.

W drugim roku rękojmi jest już odwrotnie – to kupujący musi udowodnić istnienie wady. W ramach reklamacji materiałów budowlanych nabywca może domagać się usunięcia wady, wymiany produktu na wolny od wad, obniżenia ceny lub odstąpienia od umowy i zwrotu pieniędzy – w przypadku wady istotnej. 

Warto pamiętać, że sprzedawca może uniknąć obowiązku zwrotu pieniędzy, jeśli niezwłocznie i bez nadmiernych niedogodności dla kupującego wymieni lub naprawi rzecz podlegającą zgłoszeniu reklamacyjnemu.

Jeżeli jednak nie podejmie działania w odpowiednim czasie, konsumentowi będzie przysługiwał pełny zwrot poniesionych kosztów. 

Opinie

Na razie nie ma opinii o produkcie.

Napisz pierwszą opinię o „Wzór reklamacji materiałów budowlanych”

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

wzor-reklamacji-materialow-budowlanych
Wzór reklamacji materiałów budowlanych
17