17 zł
Wydłużenie czasu na maturze może być uzasadnione między innymi chorobami przewlekłymi, udokumentowanymi za pomocą zaświadczenia lekarskiego lub opinii z poradni psychologiczno-pedagogicznej. Dokument przedstawiony w związku z chorobą musi uzasadniać konieczność dostosowania czasu na maturze do potrzeb ucznia.
Dla ułatwienia Ci sporządzenia takiego dokumentu – przygotowaliśmy spełniający wszystkie formalne wymagania – wzór pisma o wydłużenie czasu na maturze zaświadczenie lekarskie – który pobierzesz, klikając poniższy przycisk:
Zaświadczenie lekarskie uzasadniające wydłużenie czasu na maturze może wskazywać między innymi na różne problemy natury zdrowotnej, w tym psychicznej ucznia. Na dostosowanie czasu pisania egzaminu może liczyć osoba:
W zależności od problemów, z jakimi mierzy się uczeń, aby wydłużyć swój czas na maturze powinien on przedstawić dyrektorowi (radzie pedagogicznej) jeden z następujących dokumentów:
Zaświadczenie lekarskie dot. wydłużenia czasu na maturze ma potwierdzać, że stan zdrowia ucznia wymaga takiego dostosowania sposobu przeprowadzania egzaminu. Wskazaniem do wystawienia zaświadczenia jest między innymi depresja, czy zaburzenia lękowe, które mają wpływ na pamięć i koncentrację.
Warto wspomnieć, że uczeń z problemami może liczyć nie tylko na wydłużenie czasu pisania egzaminu, co ma na celu wyrównanie szans w stosunku do uczniów w pełni zdrowych, ale również na możliwość pisania egzaminu w sali specjalnie przystosowanej do jego potrzeb.
Co ciekawe, niektórym osobom przysługuje także szczególne wsparcie w postaci oddelegowanego nauczyciela, który może objaśniać uczniowi treści poszczególnych zadań.