Wniosek o udostępnienie nagrania z monitoringu – wzór

17 

Wniosek o udostępnienie nagrania z monitoringu należy adresować do administratora danych. W większości przypadków z wnioskiem będzie występowała osoba, której takie nagranie dotyczy. Możliwe jest jednak również udostępnienie nagrań osobie trzeciej, w uzasadnionych przypadkach. 

Dla ułatwienia Ci sporządzenia takiego dokumentu – przygotowaliśmy spełniający wszystkie formalne wymagania – wzór wniosku o udostępnienie nagrania z monitoringu – który pobierzesz, klikając poniższy przycisk:

Wzór pisma pochodzi z kategorii:
Opis
Opinie (0)

Jak napisać wniosek o udostępnienie nagrania z monitoringu?

Z wnioskiem o udostępnienie nagrania z monitoringu może wystąpić osoba fizyczna, a także Policja i inne organy. Pismo kierowane jest do takich podmiotów, jak szkoła, urząd, spółdzielnia mieszkaniowa i wiele innych.

Dokument można przygotować w oparciu o nasz wzór wniosku o udostępnienie nagrania z monitoringu, który uwzględnia:

  • dane wnioskującego,
  • datę i godzinę zdarzenia, którego dotyczy nagranie,
  • opis zdarzenia,
  • wskazanie celu udostępnienia nagrań,
  • wskazanie podstawy prawnej udostępnienia nagrań.

Przykładowy wniosek o udostępnienie nagrania z monitoringu musi informować o tym, w jakim miejscu i w jakim czasie miało miejsce zdarzenie, którego zapis wnioskodawca chce uzyskać.

Co istotne, z pismem tego typu trzeba wystąpić w określonym czasie – najlepiej nie później niż 7 dni po danym wydarzeniu z uwagi na fakt, że materiał może zostać usunięty. 

Jak udostępnia się nagrania z monitoringu?

Po wypełnieniu wzoru przykładowego wniosku o udostępnienie nagrania z monitoringu wnioskodawca powinien odebrać materiał za pokwitowaniem, co zostanie odnotowane przez administratora, który zachowa oryginał nagrania.

Jeśli na wideo widoczny jest jedynie wnioskodawca, materiał może zostać udostępniony w oryginalnej wersji. Jeżeli jednak występują na nim osoby postronne, należy uprzednio zamazać ich wizerunek. Inaczej wygląda udostępnienie nagrań na przykład organom ścigania, które mogą mieć dostęp do danych osobowych.

Takich nagrań nie poddaje się anonimizacji. Warto pamiętać, że poza wnioskiem o udostępnienie nagrania z monitoringu można wnosić także prośby o zabezpieczenie takich materiałów, czyli o ich ochronę przed usunięciem. 

Inne podobne wzory pism:

Opinie

Na razie nie ma opinii o produkcie.

Napisz pierwszą opinię o „Wniosek o udostępnienie nagrania z monitoringu – wzór”

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

wniosek-o-udostepnienie-nagrania-z-monitoringu-wzor
Wniosek o udostępnienie nagrania z monitoringu - wzór
17