Zgoda pracownika na monitoring wzór

17 

Chociaż z formalnego punktu widzenia pracodawca może zainstalować monitoring w miejscu pracy i nie musi prosić pracowników o zgodę, to ma wobec nich tak zwany obowiązek informacyjny, co oznacza, że musi zawiadomić osoby zatrudnione o instalacji kamer. Zgoda pracownika na monitoring jest tym samym, co podpis pod informacją o montażu kamer.

Pracodawca powinien określić cel, zakres oraz sposób zastosowania monitoringu w układzie zbiorowym pracy lub w regulaminie pracy. Musi też na co najmniej 2 tygodnie przed montażem kamer poinformować pracowników o wprowadzeniu monitoringu. Informacja ta powinna przyjmować formę pisemną. Pracownik podpisuje formularz informacyjny, oświadczając, że zapoznał się z jego treścią i jest to zgoda pracownika na monitoring. 

Realizując obowiązek informacyjny, pracodawca powinien zawrzeć w piśmie dotyczącym monitoringu dane na temat pomieszczeń objętych kontrolą, informację o czasie przechowywania nagrań, o osobach mających do nich dostęp, itd. Do przygotowania takiego dokumentu pracodawca może wykorzystać nasz wzór zgody pracownika na monitoring, który uwzględnia wszystkie te elementy. 

Wzór pisma pochodzi z kategorii:
Opis
Opinie (0)

.

Opinie

Na razie nie ma opinii o produkcie.

Napisz pierwszą opinię o „Zgoda pracownika na monitoring wzór”

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

zgoda-pracownika-na-monitoring-wzor
Zgoda pracownika na monitoring wzór
17