Wniosek o instalację monitoringu na klatkach schodowych wzór

17 

Monitoring na klatkach schodowych to rozwiązanie, które ma przede wszystkim poprawiać bezpieczeństwo mieszkańców bloku, a także ułatwiać identyfikację ewentualnych intruzów, którzy dopuścili się włamania i kradzieży.

Instalacja monitoringu wiąże się jednak z kosztami, które lokatorzy powinni ponosić solidarnie. Wniosek o instalację monitoringu należy skierować do administracji, czyli do spółdzielni mieszkaniowej, która koszt montażu kamer pokryje z funduszu remontowego.

Aby kamery monitoringu mogły zostać zainstalowane na klatkach schodowych, zgodę na takie rozwiązanie powinna wyrazić większość lokatorów.

Poza tym, z uwagi na fakt, że rejestrowanie obrazu osoby to przetwarzanie jej danych osobowych, spółdzielnia musi spełnić także tak zwany obowiązek informacyjny wynikający z przepisów RODO, czyli poinformować wszystkich lokatorów o tym, że obiekt jest monitorowany.

Oznacza to, że zarządca budynku musi umieścić tabliczki z informacją o monitoringu na każdej klatce schodowej. Powinien także określić, jak długo będą przechowywane materiały nagrane przez monitoring – ma to na celu zmniejszenie ryzyka wycieku danych. 

Pobierz gotowy do wypełnienia wzór wniosku o instalację monitoringu na klatkach schodowych, klikając poniższy przycisk:

Wzór pisma pochodzi z kategorii:
Opis
Opinie (0)

.

Opinie

Na razie nie ma opinii o produkcie.

Napisz pierwszą opinię o „Wniosek o instalację monitoringu na klatkach schodowych wzór”

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

wniosek-o-instalacje-monitoringu-na-klatkach-schodowych-wzor
Wniosek o instalację monitoringu na klatkach schodowych wzór
17