Prośba o dokonanie ponownego rozliczenia kosztów ciepła i wody wzór

17 

Ogrzewanie i ciepła woda (podgrzewanie wody) to koszty, które rozlicza się raz w roku pod koniec sezonu grzewczego. Do tego czasu lokatorzy wnoszą za ciepło i ciepłą wodę opłaty zaliczkowe, podlegające weryfikacji między innymi na podstawie odczytów z podzielników ciepła.

Opłaty zaliczkowe są wyliczane na bazie opłaty minimalnej za ostatni okres rozliczeniowy, ale również z uwzględnieniem ceny prognozowanej.

Skutkiem zastosowania takiego systemu często okazują się więc bardzo wysokie kwoty dopłat. Jeśli lokator uważa, że wyliczona dopłata jest zbyt wysoka, powinien przygotować pisemną prośbę o dokonanie ponownego rozliczenia kosztów ciepła i wody. 

Złożenie takiego pisma to nic innego jak podjęcie próby odwołania się od rozliczenia przygotowanego przez administrację. Po wniesieniu wniosku mieszkaniec bloku powinien otrzymać od spółdzielni rachunek wystawiony przez dostawcę ciepła i regulamin kosztów ogrzewania.

Na podstawie takiej dokumentacji lokator może złożyć później odwołanie od rozliczenia czy też domagać się odszkodowania na drodze sądowej. 

Pobierz gotowy do wypełnienia wzór prośby o dokonanie ponownego rozliczenia kosztów ciepła i wody, klikając poniższy przycisk:

Wzór pisma pochodzi z kategorii:
Opis
Opinie (0)

.

Opinie

Na razie nie ma opinii o produkcie.

Napisz pierwszą opinię o „Prośba o dokonanie ponownego rozliczenia kosztów ciepła i wody wzór”

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

prosba-o-dokonanie-ponownego-rozliczenia-kosztow-ciepla-i-wody-wzor
Prośba o dokonanie ponownego rozliczenia kosztów ciepła i wody wzór
17