Prośba o wymianę podzielnika ciepła wzór

17 

Podzielniki ciepła to urządzenia pomiarowe, które służą sprawiedliwemu rozliczaniu kosztów zużywanej energii cieplnej. Są one montowane na grzejnikach, a za ich ewentualne uszkodzenie odpowiada właściciel danego lokalu.

Kiedy więc dojdzie do zniszczenia podzielnika ciepła, koszty jego wymiany lub naprawy ponosi lokator. Nie może on jednak wymienić ani naprawić podzielnika samodzielnie – powinien złożyć w tej sprawie odpowiedni wniosek do administracji budynku. 

Prośba o wymianę podzielnika ciepła musi zostać sporządzona na piśmie, zaadresowanym do wspólnoty mieszkaniowej lub do spółdzielni mieszkaniowej.

We wniosku należy zobowiązać się do pokrycia kosztów wymiany lub naprawy, chyba że do uszkodzenia nie doszło z winy lokatora – co trzeba jednak rzeczowo udowodnić. Pismo powinno wskazywać również, w jakim pomieszczeniu uszkodzono podzielnik. Odpowiedzi na wniosek można spodziewać się w terminie do 30 dni. 

Warto wspomnieć również, że zgodnie z przepisami do 2027 roku we wszystkich budynkach mają działać jedynie podzielniki ze zdalnym odczytem, zatem spółdzielnia powinna wiedzieć, kiedy urządzenie nie działa prawidłowo.

Pobierz gotowy do wypełnienia wzór prośby o wymianę podzielnika ciepła, klikając poniższy przycisk:

Wzór pisma pochodzi z kategorii:
Opis
Opinie (0)

.

Opinie

Na razie nie ma opinii o produkcie.

Napisz pierwszą opinię o „Prośba o wymianę podzielnika ciepła wzór”

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

prosba-o-wymiane-podzielnika-ciepla-wzor
Prośba o wymianę podzielnika ciepła wzór
17