Prośba o zgodę na wymianę grzejnika wzór

17 

Samodzielnej wymiany grzejnika w mieszkaniu nie może dokonać ani jego właściciel, ani najemca. Dotyczy to zwłaszcza najmu lokali socjalnych czy komunalnych.

Grzejnik jest częścią instalacji grzewczej, a nią zarządza właściciel nieruchomości, czyli spółdzielnia lub gmina. To do tych podmiotów należy kierować więc prośbę o zgodę na wymianę grzejnika. 

W przypadku mieszkań socjalnych czy komunalnych wymianą grzejnika powinna zająć się gmina. Natomiast w przypadku mieszkań własnościowych koszty inwestycji pokrywa lokator, choć również on potrzebuje zgody zarządcy na wymianę grzejnika.

W odpowiedzi na pismo z prośbą o zgodę na taką inwestycję lokator otrzyma wytyczne – warunki techniczne wymiany – których musi przestrzegać podczas realizacji prac.

Jest to konieczne, aby zachować prawidłowy przepływ ciepła w instalacji i nie narazić żadnego lokalu na straty ciepła, a tym samym na wyższe koszty ogrzewania.

Pismo z prośbą o zgodę na wymianę grzejnika należy uzasadnić, na przykład chęcią wyremontowania całego mieszkania łącznie z wymianą kaloryferów na nowocześniejsze.

Pobierz gotowy do wypełnienia wzór prośby o zgodę na wymianę grzejnika, klikając poniższy przycisk:

Wzór pisma pochodzi z kategorii:
Opis
Opinie (0)

.

Opinie

Na razie nie ma opinii o produkcie.

Napisz pierwszą opinię o „Prośba o zgodę na wymianę grzejnika wzór”

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

prosba-o-zgode-na-wymiane-grzejnika-wzor
Prośba o zgodę na wymianę grzejnika wzór
17