17 zł
Samodzielnej wymiany grzejnika w mieszkaniu nie może dokonać ani jego właściciel, ani najemca. Dotyczy to zwłaszcza najmu lokali socjalnych czy komunalnych.
Grzejnik jest częścią instalacji grzewczej, a nią zarządza właściciel nieruchomości, czyli spółdzielnia lub gmina. To do tych podmiotów należy kierować więc prośbę o zgodę na wymianę grzejnika.
W przypadku mieszkań socjalnych czy komunalnych wymianą grzejnika powinna zająć się gmina. Natomiast w przypadku mieszkań własnościowych koszty inwestycji pokrywa lokator, choć również on potrzebuje zgody zarządcy na wymianę grzejnika.
W odpowiedzi na pismo z prośbą o zgodę na taką inwestycję lokator otrzyma wytyczne – warunki techniczne wymiany – których musi przestrzegać podczas realizacji prac.
Jest to konieczne, aby zachować prawidłowy przepływ ciepła w instalacji i nie narazić żadnego lokalu na straty ciepła, a tym samym na wyższe koszty ogrzewania.
Pismo z prośbą o zgodę na wymianę grzejnika należy uzasadnić, na przykład chęcią wyremontowania całego mieszkania łącznie z wymianą kaloryferów na nowocześniejsze.
Pobierz gotowy do wypełnienia wzór prośby o zgodę na wymianę grzejnika, klikając poniższy przycisk:
.
Opinie
Na razie nie ma opinii o produkcie.