Prośba o zgodę na wymianę okien we własnym zakresie wzór

17 

Wymiana stolarki okiennej może odbywać się zarówno na koszt zarządcy budynku, jak i na koszt właściciela lokalu. Jeśli lokator zajmuje mieszkanie socjalne lub komunalne, zasadniczo nie powinien wymieniać okien na własny koszt.

Może jednak przyspieszyć realizację takiej inwestycji, jeśli dysponuje środkami, które pozwalają mu samodzielnie pokryć koszty inwestycji. W takim przypadku powinien jednak uzyskać zgodę zarządcy na wymianę okien we własnym zakresie.

Dotyczy to także właścicieli mieszkań w budynkach wielorodzinnych, którzy choć mają prawo dysponować swoim lokalem w sposób dowolny, powinni zgłaszać chęć przeprowadzenia tego typu inwestycji zarządcy budynku. 

W odpowiedzi na takie pismo inwestor otrzyma od spółdzielni/gminy wytyczne dotyczące właściwej wymiany stolarki okiennej, czyli między innymi zalecane parametry okien, które może wstawić w miejsce starej stolarki. 

Jak uzasadnić prośbę o zgodę na wymianę okien we własnym zakresie? Pismo tego typu powinno zawierać dokładny opis stanu technicznego stolarki okiennej, a także wskazanie ewentualnych konsekwencji zwlekania z taką wymianą, np. wyższe koszty ogrzewania. 

Pobierz gotowy do wypełnienia wzór prośby o zgodę na wymianę okien we własnym zakresie, klikając poniższy przycisk:

Wzór pisma pochodzi z kategorii:
Opis
Opinie (0)

.

Opinie

Na razie nie ma opinii o produkcie.

Napisz pierwszą opinię o „Prośba o zgodę na wymianę okien we własnym zakresie wzór”

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

prosba-o-zgode-na-wymiane-okien-we-wlasnym-zakresie-wzor
Prośba o zgodę na wymianę okien we własnym zakresie wzór
17