Wniosek o umorzenie odsetek za czynsz – wzór

17 

Mieszkając w bloku, lokatorzy mają obowiązek terminowego opłacania czynszu. W przypadku zaległości spółdzielnia może obciążyć mieszkańca odsetkami za zwłokę.

Dłużnik powinien pamiętać jednak, że zawsze ma możliwość “dogadania się” ze swoim wierzycielem. Powinien więc sporządzić wniosek o umorzenie odsetek, o odroczenie terminu płatności czy o rozłożenie płatności na raty.

Wniosek o umorzenie odsetek za czynsz musi zostać stosownie uzasadniony. Pisma tego typu powinny wskazywać na trudną sytuację materialną czy życiową lokatora. W uzasadnieniu można powołać się na takie argumenty jak utrata pracy czy ciężka choroba wymagająca kosztownego leczenia. 

Jeśli lokator ma problemy finansowe, powinien niezwłocznie skontaktować się ze spółdzielnią mieszkaniową celem rozłożenia opłat za czynsz na raty.

Kiedy jednak jest już za późno i spółdzielnia zdążyła doliczyć do opłat dodatkowe odsetki, lokator ma jeszcze możliwość wnioskowania o ich umorzenie. Decyzja spółdzielni jest uznaniowa i zależy od argumentów podanych przez mieszkańca. 

Pobierz gotowy do wypełnienia wzór wniosku o umorzenie odsetek za czynsz, klikając poniższy przycisk:

Wzór pisma pochodzi z kategorii:
Opis
Opinie (0)

Wniosek o umorzenie odsetek od zaległości czynszowych należy sporządzić w formie pisemnej.

Opinie

Na razie nie ma opinii o produkcie.

Napisz pierwszą opinię o „Wniosek o umorzenie odsetek za czynsz – wzór”

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

wniosek-o-umorzenie-odsetek-za-czynsz-wzor
Wniosek o umorzenie odsetek za czynsz - wzór
17