Zobowiązanie do spłaty zadłużenia mieszkania – wzór

17 

Aby uniknąć skierowania sprawy długu na drogę sądową oraz wszczęcia egzekucji komorniczej, dłużnik może przygotować zobowiązanie do spłaty zadłużenia mieszkania, czyli oświadczenie o zamiarze uregulowania należności. Taki dokument jest jednym z narzędzi, które pozwalają w polubowny sposób uregulować dług.

Stanowi także wstęp do dalszych negocjacji. Za pomocą takiego pisma dłużnik uznaje dług i deklaruje chęć jego uregulowania. Później może wnioskować do swojego wierzyciela o rozłożenie długu na raty, o umorzenie odsetek czy o umorzenie części zobowiązania.

Pobierz gotowy do wypełnienia wzór zobowiązania do spłaty zadłużenia mieszkania, klikając poniższy przycisk:

Wzór pisma pochodzi z kategorii: ,
Opis
Opinie (0)

Pisemne zobowiązanie do spłaty zadłużenia mieszkania powinno wskazywać na termin planowanej spłaty. Wniesienie takiego pisma jest korzystne dla dłużnika, który chce uniknąć konsekwencji skierowania sprawy długu na drogę sądową, co wiąże się z nerwami, stresem i dodatkowymi kosztami postępowania.

Zobowiązanie do spłaty zadłużenia mieszkania to dobre rozwiązanie, jeśli dłużnik pragnie uregulować taki dług polubownie, zawierając ugodę ze swoim wierzycielem.

Opinie

Na razie nie ma opinii o produkcie.

Napisz pierwszą opinię o „Zobowiązanie do spłaty zadłużenia mieszkania – wzór”

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

zobowiazanie-do-splaty-zadluzenia-mieszkania-wzor
Zobowiązanie do spłaty zadłużenia mieszkania - wzór
17