Wzór podanie do Spółdzielni Mieszkaniowej o wymianę grzejnika

17 

Właściciel lokalu w bloku zarządzanym przez spółdzielnię mieszkaniową nie może dokonać samowolnej wymiany, demontażu ani montażu grzejnika. O zgodę na przeprowadzenie takich prac powinien poprosić zarządcę budynku, czyli spółdzielnię. Jak napisać podanie do spółdzielni mieszkaniowej o wymianę grzejnika?

Dla ułatwienia Ci sporządzenia takiego dokumentu – przygotowaliśmy spełniający wszystkie formalne wymagania – przykładowy wzór podania do Spółdzielni Mieszkaniowej o wymianę grzejnika – który pobierzesz, klikając poniższy przycisk:

Wzór pisma pochodzi z kategorii:
Opis

Dlaczego właściciel mieszkania potrzebuje zgody spółdzielni na wymianę grzejnika?

Nawet będąc właścicielem mieszkania w bloku, osoba zajmująca taki lokal nie jest właścicielem instalacji centralnego ogrzewania. Samowolne dokonywanie zmian w obrębie tej instalacji mogłoby skutkować naruszeniem bilansu cieplnego budynku.

Należy pamiętać bowiem, że grzejnik w jednym mieszkaniu ma też wpływ na temperaturę powietrza w mieszkaniach sąsiednich. Jeśli element ten zostanie usunięty lub nawet przesunięty w inne miejsce, może dojść do zaburzenia przepływu ciepła i zmiany parametrów grzewczych budynku.

Właśnie z tego względu podanie do spółdzielni mieszkaniowej o wymianę grzejnika jest obowiązkowe, o czym powinien informować regulamin spółdzielni.

Jak napisać podanie do spółdzielni mieszkaniowej o wymianę grzejnika?

Pismo z prośbą o zgodę na wymianę grzejnika można przygotować stosując wzór podania do spółdzielni mieszkaniowej o wymianę grzejnika, a właściwie o wyrażenie zgody na przeprowadzenie takiej inwestycji przez właściciela lokalu oraz na jego koszt.

W podaniu należy umieścić informacje dotyczące lokalizacji grzejnika oraz poprosić o podyktowanie warunków związanych z przeprowadzeniem prac remontowych. W odpowiedzi na wniosek spółdzielnia powinna określić, na jaki grzejnik można wymienić stary kaloryfer tak, aby nie doszło do zaburzenia bilansu cieplnego budynku.

Przykładowy wniosek do spółdzielni mieszkaniowej o wymianę grzejnika można umotywować chęcią unowocześnienia wyglądu mieszkania. Warto pamiętać, że pismo tego typu trzeba skierować do spółdzielni także w przypadku remontu związanego z przesunięciem lub usunięciem grzejnika z danego pomieszczenia. 

wzor-podanie-do-spoldzielni-mieszkaniowej-o-wymiane-grzejnika
Wzór podanie do Spółdzielni Mieszkaniowej o wymianę grzejnika
17