Wniosek o zmianę sposobu rozliczania z podzielnika ciepła na ryczałt wzór

17 

Spółdzielnie mieszkaniowe stosują różne metody rozliczania zużycia ciepła. W większości przypadków mieszkańcy płacą za ogrzewanie w ramach comiesięcznego czynszu, do którego dolicza się zaliczkę na poczet opłaty za ogrzewanie.

Po zakończeniu sezonu grzewczego opłaty są rozliczane na podstawie kosztów stałych i zmiennych. Zmienne koszty określa się zaś na podstawie odczytów z podzielników ciepła. Takie urządzenia docelowo mają ułatwiać sprawiedliwy podział kosztów ogrzewania pomiędzy mieszkańców.

W praktyce jednak często nie sprawdzają się z uwagi na fakt, że nie są obowiązkowe i nie wszyscy z nich korzystają. To prowadzi natomiast do błędnych odczytów i zaniżania lub zawyżania rachunków za ogrzewanie. 

Jeśli rozliczenie kosztów ogrzewania na podstawie odczytów z podzielników ciepła nie sprawdza się, właściciel mieszkania może złożyć do administracji wniosek o zmianę sposobu rozliczania z podzielnika ciepła na ryczałt, czyli stałą opłatę ustaloną na podstawie metrażu pomieszczeń. 

Pobierz gotowy do wypełnienia wzór wniosku o zmianę sposobu rozliczania z podzielnika ciepła na ryczałt, klikając poniższy przycisk:

Wzór pisma pochodzi z kategorii:
Opis
Opinie (0)

.

Opinie

Na razie nie ma opinii o produkcie.

Napisz pierwszą opinię o „Wniosek o zmianę sposobu rozliczania z podzielnika ciepła na ryczałt wzór”

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

wniosek-o-zmiane-sposobu-rozliczania-z-podzielnika-ciepla-na-ryczalt-wzor
Wniosek o zmianę sposobu rozliczania z podzielnika ciepła na ryczałt wzór
17