Zgoda Wspólnoty na zmianę sposobu ogrzewania – wzór

17 

Właściciel mieszkania może uzyskać zgodę na zmianę sposobu ogrzewania swojego lokalu, jednak z uwagi na fakt, że jest to czynność przekraczająca zakres zwykłego zarządu, niezbędne będzie podjęcie uchwały wyrażającej zgodę wspólnoty na zmianę sposobu ogrzewania.

Wynika to z faktu, że zmiana sposobu ogrzewania będzie wiązała się z pracami budowlanymi ingerującymi w części wspólne nieruchomości.

Dla ułatwienia Ci sporządzenia takiego dokumentu – przygotowaliśmy spełniający wszystkie formalne wymagania – wzór zgody Wspólnoty na zmianę sposobu ogrzewania – którą pobierzesz, klikając poniższy przycisk:

Wzór pisma pochodzi z kategorii: ,
Opis
Opinie (0)

Jak uzyskać zgodę wspólnoty na zmianę sposobu ogrzewania?

Zmiana sposobu ogrzewania wiąże się z wykonywaniem robót budowlanych w częściach wspólnych, między innymi w przewodach kominowych. Wykonywanie takich robót jest czynnością przekraczającą zwykły zarząd.

Nie wystarczy zatem, aby inwestor uzyskał zgodę zarządcy nieruchomości do przeprowadzenia takich prac. Konieczna jest zgoda wspólnoty na zmianę sposobu ogrzewania wyrażona w formie uchwały właścicieli lokali.

Taką uchwałę podejmuje się większością głosów (głosów właścicieli posiadających większość udziałów w nieruchomości). Zachęcamy, aby do jej przygotowania wykorzystać nasz sprawdzony wzór zgody wspólnoty na zmianę sposobu ogrzewania, który spełnia wszystkie wymogi formalne. 

Jak powinna wyglądać zgoda wspólnoty na zmianę sposobu ogrzewania?

Aby odłączyć się od centralnego ogrzewania w bloku i zastosować w mieszkaniu inną formę ogrzewania, właściciel lokalu potrzebuje zgody wspólnoty mieszkaniowej, ponieważ instalacja jest częścią wspólną, a zmiana sposobu ogrzewania wymaga przeprowadzenia prac budowlanych, które również ingerują w części wspólne nieruchomości.

Aby uzyskać taką zgodę, inwestor musi skierować do wspólnoty mieszkaniowej odpowiednie pismo w tej sprawie. W odpowiedzi na jego wniosek wspólnota powinna przeprowadzić głosowanie. Jeśli członkowie wspólnoty wyraża taką zgodę, będzie ona przyjmowała formę uchwały.

Przykładowa zgoda wspólnoty na zmianę sposobu ogrzewania wskaże między innymi to, na jakich warunkach można przeprowadzić taką inwestycję. W uchwale znajdą się też informacje o trybie jej podjęcia oraz o wynikach głosowania. Uchwała zawiera: numer, datę podjęcia uchwały oraz terminu obowiązywania wydanej zgody. 

Opinie

Na razie nie ma opinii o produkcie.

Napisz pierwszą opinię o „Zgoda Wspólnoty na zmianę sposobu ogrzewania – wzór”

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

zgoda-wspolnoty-na-zmiane-sposobu-ogrzewania-wzor
Zgoda Wspólnoty na zmianę sposobu ogrzewania - wzór
17