Wniosek o zmianę sposobu rozliczania z ryczałtu na podzielniki ciepła wzór

(1 opinia klienta)

17 

Rozliczanie kosztów ogrzewania w bloku odbywa się na kilka sposobów. Jednym z nich jest ryczałt, czyli ponoszenie stałych opłat, ustalonych w oparciu o kubaturę pomieszczeń, czyli o metraż mieszkania, które trzeba ogrzać.

Takie rozwiązanie ma swoje dobre i złe strony. Najmniej sprawiedliwe okazuje się w przypadku łagodnej zimy, kiedy grzejniki praktycznie nie były odkręcane, a lokator i tak musi ponosić koszty takie same, jak w przypadku gdyby zima była mroźna. 

Jeśli właściciel chce płacić za tyle energii cieplnej, ile faktycznie zużył, może wnieść do spółdzielni wniosek o zmianę sposobu rozliczania z ryczałtu na podzielniki ciepła.

Takie urządzenia instaluje się na grzejnikach, a służą one do dokładnego pomiaru ilości zużytej energii i sprawiedliwego rozliczenia kosztów takiego zużycia.

Warto pamiętać jednak, iż nie ma gwarancji, że w takim systemie rozliczeń właściciel mieszkania zapłaci mniej za ogrzewanie. Wiele zależy od tego, czy z podzielników ciepła korzystają wszyscy lokatorzy bloku, czy tylko część z nich.

Pobierz gotowy do wypełnienia wzór wniosku o zmianę sposobu rozliczania z ryczałtu na podzielniki ciepła, klikając poniższy przycisk:

Wzór pisma pochodzi z kategorii:
Opinie (1)

1 opinia dla Wniosek o zmianę sposobu rozliczania z ryczałtu na podzielniki ciepła wzór

  1. LOKATOR SPÓŁDZIELNI

    PROSZĘ O WNIOSEK DO SPÓŁDZIELNI MIESZKANIWEJ W IMIENIU 175 LOKATORÓW O ZMIANĘ SPOSOBU ROZLICZANIA Z PODZILNIKÓW CIEPŁA NA ROZLICZANIE Z RYCZAŁTU.

Dodaj opinię

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

wniosek-o-zmiane-sposobu-rozliczania-z-ryczaltu-na-podzielniki-ciepla-wzor
Wniosek o zmianę sposobu rozliczania z ryczałtu na podzielniki ciepła wzór
17