Wniosek o przekształcenie mieszkania lokatorskiego na pełną odrębną własność wzór

17 

Posiadając odrębną własność lokalu mieszkalnego, jego właściciel ma pełne prawo dysponowania nieruchomością, co oznacza, że może ją wynająć, sprzedać, a także obciążyć kredytem hipotecznym. Aby przekształcić mieszkanie lokatorskie na pełną odrębną własność, należy przygotować odpowiedni wniosek w tej sprawie do spółdzielni mieszkaniowej. Zarządca powinien dokonać takiego przekształcenia w ciągu 6 miesięcy.

Skutkiem złożenia wniosku jest podpisanie aktu notarialnego i przeniesienie własności nieruchomości ze spółdzielni mieszkaniowej na lokatora. Koszt przekształcenia wynosi około 2000 zł, w co wlicza się między innymi taksa notarialna.

Pobierz gotowy do wypełnienia wzór wniosku o przekształcenie mieszkania lokatorskiego na pełną odrębną własność, klikając poniższy przycisk:

Wzór pisma pochodzi z kategorii:
Opis
Opinie (0)

Warto pamiętać, że przekształcenie mieszkania lokatorskiego na pełną odrębną własność jest możliwe w określonych warunkach. Po pierwsze, spółdzielnia mieszkaniowa musi być właścicielem gruntu, na którym znajduje się nieruchomość. Po drugie, lokator nie może mieć długów względem spółdzielni (za media czy inne opłaty). 

Warto wiedzieć, że od 2007 roku zgodnie z przepisami nie ma już możliwości ustanawiania spółdzielczego własnościowego prawa do lokalu na nowych nieruchomościach. 

Opinie

Na razie nie ma opinii o produkcie.

Napisz pierwszą opinię o „Wniosek o przekształcenie mieszkania lokatorskiego na pełną odrębną własność wzór”

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

wniosek-o-przeksztalcenie-mieszkania-lokatorskiego-na-pelna-odrebna-wlasnosc-wzor
Wniosek o przekształcenie mieszkania lokatorskiego na pełną odrębną własność wzór
17