Odwołanie od rozliczenia kosztów ogrzewania wzór

17 

Rozliczenie kosztów ogrzewania ma miejsce pod koniec sezonu grzewczego, czyli na przełomie wiosny i lata. Polega ono na zweryfikowaniu, ile spółdzielnia zapłaciła za ogrzewanie mieszkań w praktyce, a ile środków pobrała od mieszkańców w ramach zaliczek, uwzględnionych w comiesięcznym czynszu najmu.

Rozliczenie może odbywać się między innymi w oparciu o odczyty z podzielników ciepła. Jeśli lokator nie zgadza się z rozliczeniem, może złożyć odwołanie od rozliczenia kosztów ogrzewania. Pismo powinien skierować do wspólnoty lub spółdzielni mieszkaniowej. 

Na złożenie odwołania od rozliczenia kosztów ogrzewania mieszkańcy mają zwykle maksymalnie 21 dni. Dokładny termin na wniesienie takiego pisma powinien zostać określony w regulaminie spółdzielni.

W odpowiedzi na odwołanie, lokatorzy otrzymują od spółdzielni regulamin rozliczania kosztów ogrzewania oraz rachunek od dostawcy energii cieplnej. Na tej podstawie mieszkańcy mogą dochodzić swoich praw, czyli między innymi wystąpić na drogę sądową celem uzyskania odszkodowania. 

Pobierz gotowy do wypełnienia wzór odwołania od rozliczenia kosztów ogrzewania, klikając poniższy przycisk:

Wzór pisma pochodzi z kategorii:
Opis
Opinie (0)

.

Opinie

Na razie nie ma opinii o produkcie.

Napisz pierwszą opinię o „Odwołanie od rozliczenia kosztów ogrzewania wzór”

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

odwolanie-od-rozliczenia-kosztow-ogrzewania-wzor
Odwołanie od rozliczenia kosztów ogrzewania wzór
17