17 zł
Opinia samorządu uczniowskiego o uczniu do stypendium niezbędna jest między innymi w przypadku wniosku o Stypendium Prezesa Rady Ministrów i stypendium ministra właściwego do spraw oświaty i wychowania. Taką opinię samorząd uczniowski wyraża na piśmie.
Dla ułatwienia Ci sporządzenia takiego dokumentu – przygotowaliśmy spełniający wszystkie formalne wymagania – wzór opinii samorządu uczniowskiego o uczniu do stypendium – który pobierzesz, klikając poniższy przycisk:
Stypendium Prezesa Rady Ministrów może otrzymać uczeń, który spełnia jeden z następujących warunków: otrzymał promocję z wyróżnieniem, uzyskując najwyższą w danej szkole średnią ocen lub wykazuje szczególne uzdolnienia w co najmniej jednej dziedzinie wiedzy (uzyskując w niej najlepsze wyniki, a w pozostałych dziedzinach wiedzy wyniki co najmniej dobre).
Kandydatem do stypendium ministra właściwego do spraw oświaty i wychowania może być natomiast między innymi uczeń, który został laureatem międzynarodowej olimpiady, czy też został laureatem konkursu na pracę naukową.
Uczniów do stypendium typują samorządy uczniowskie. O opinię uczniów występuje także rada pedagogiczna, która zgłasza kandydaturę ucznia do stypendium. Przykładowa opinia samorządu uczniowskiego o uczniu do stypendium może być pozytywna lub negatywna.
Opinia samorządu uczniowskiego przyjmuje formę uchwały. Dokument można przygotować, używając wzoru opinii samorządu uczniowskiego o uczniu do stypendium. Druk uwzględnia:
Samorząd uczniowski, sporządzając opinię o uczniu do stypendium, powinien zapoznać się dokładnie z warunkami przyznania danego stypendium, aby móc pozytywnie lub negatywnie zaopiniować wniosek o stypendium dla danego ucznia.
W treści opinii warto podkreślić, że uczeń spełnia/nie spełnia warunków przyznania stypendium, powołując się na informacje dotyczące średniej ocen i innych osiągnięć ucznia, np. wyróżnień i wygranych w konkursach, olimpiadach, zawodach sportowych.
Opinie
Na razie nie ma opinii o produkcie.