Wypowiedzenie umowy o praktyki przez ucznia wzór

17 

Do zawierania umów o praktyki z uczniem stosuje się przepisy kodeksu pracy dotyczące umów o pracę na czas nieoznaczony. Oznacza to, że taką umowę można rozwiązać za porozumieniem stron lub za wypowiedzeniem. Dopuszczalne jest zatem wypowiedzenie umowy o praktyki przez ucznia, przy czym strony może obowiązywać wtedy okres wypowiedzenia umowy, zależny od stażu pracy. 

Wypełniając wzór wypowiedzenia umowy o praktyki przez ucznia, należy pamiętać, że pismo nie wymaga uzasadnienia. Uzasadnienie jest wymagane, kiedy to pracodawca rozwiązuje umowę z uczniem z własnej woli. 

Wypowiedzenie umowy o praktyki przez ucznia może nastąpić zatem z dowolnych powodów. Natomiast wypowiedzenie umowy przez pracodawcę możliwe jest tylko w określonych sytuacjach, między innymi wtedy, kiedy uczeń nie wypełnia obowiązków, wynikających z umowy o praktyki lub nie wypełnia obowiązku dokształcania się, pomimo stosowania wobec niego odpowiednich środków wychowawczych.

Nie trać cennego czasu na tworzenie pisma od zera, tylko wykorzystaj przygotowany przez Nas wzór wypowiedzenia umowy o praktyki przez ucznia, który pobierzesz poniżej:

Wzór pisma pochodzi z kategorii: , ,
Opis
Opinie (0)

.

Opinie

Na razie nie ma opinii o produkcie.

Napisz pierwszą opinię o „Wypowiedzenie umowy o praktyki przez ucznia wzór”

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

wypowiedzenie-umowy-o-praktyki-przez-ucznia-wzor
Wypowiedzenie umowy o praktyki przez ucznia wzór
17