Wypowiedzenie umowy najmu przez wynajmującego wzór

17 

Jak napisać wypowiedzenie umowy najmu przez wynajmującego? Katalog okoliczności, jakich wystąpienie może decydować o wypowiedzeniu umowy najmu przez wynajmującego, zależy od typu rzeczonego najmu. W przypadku najmu lokalu mieszkalnego – zarówno tradycyjnego, jak i okazjonalnego – powodów tych należy szukać w Ustawie o ochronie praw lokatorów.

Z kolei kwestie związane z wypowiedzeniem najmu komercyjnego regulowane są przez Kodeks cywilny oraz indywidualne zapisy tego typu umów. We wszystkich tych przypadkach do wypowiedzenia dochodzi najczęściej z powodu zalegania z czynszem bądź opłatami lub użytkowania przedmiotu najmu niezgodnie z przeznaczeniem.

Niezależnie od typu umowy najmu jej wypowiedzenie powinno wyglądać tak samo – być sporządzone na piśmie i zawierać takie elementy jak: określenie stron umowy, oznaczenie umowy, wskazanie przyczyn wypowiedzenia, podanie terminu, z którym najemca ma opuścić lokal oraz podpis wynajmującego.

Chcąc ułatwić Ci przygotowanie omawianego pisma, sporządziliśmy gotowy do wypełnienia wzór wypowiedzenia umowy najmu przez wynajmującego, który pobierzesz poniżej:

Opis
Opinie (0)

.

Opinie

Na razie nie ma opinii o produkcie.

Napisz pierwszą opinię o „Wypowiedzenie umowy najmu przez wynajmującego wzór”

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

wypowiedzenie-umowy-najmu-przez-wynajmujacego-wzor
Wypowiedzenie umowy najmu przez wynajmującego wzór
17