Wypowiedzenie umowy najmu okazjonalnego wzór

17 

Jak napisać wypowiedzenie umowy najmu okazjonalnego? Przekonanie, że umowa najmu okazjonalnego może być wypowiadana zupełnie swobodnie – jest mylne. Podobnie jak w przypadku zwykłej umowy najmu wynajmujący jest bowiem ograniczony przepisami Ustawy o lokatorów, która wskazuje ścisły katalog przesłanek wypowiedzenia mieszkania.

Do tych należy zaleganie z czynszem lub opłatami przez co najmniej trzy pełne okresy płatności; używanie (mimo upomnienia) przedmiotu najmu w sposób niezgodny z umową bądź przeznaczeniem lub doprowadzenie do powstania w nim szkód; zniszczenie rzeczy przeznaczonych do wspólnego użytku mieszkańców budynku lub rażące naruszanie porządku domowego innych osób, a także udostępnienie lokalu osobie trzeciej bez zezwolenia.

Umowa najmu okazjonalnego przewiduje jeden dodatkowy powód wypowiedzenia – gdy lokator używa lokalu, który wymaga opróżnienia w związku z koniecznością rozbiórki lub remontu budynku. Wypowiedzenie powinno zostać sporządzone na piśmie i zawierać takie składowe jak: określenie stron umowy, oznaczenie umowy, wskazanie powodu wypowiedzenia oraz podanie terminu, z którym najemca ma opuścić lokal.

Chcąc ułatwić Ci przygotowanie omawianego pisma, sporządziliśmy gotowy do wypełnienia wzór wypowiedzenia umowy najmu okazjonalnego, który pobierzesz poniżej:

Wzór pisma pochodzi z kategorii: ,
Opis
Opinie (0)

Jeśli chodzi o najem okazjonalny wypowiedzenie powinno zostać sporządzone w formie pisemnej.

Opinie

Na razie nie ma opinii o produkcie.

Napisz pierwszą opinię o „Wypowiedzenie umowy najmu okazjonalnego wzór”

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

wypowiedzenie-umowy-najmu-okazjonalnego-wzor
Wypowiedzenie umowy najmu okazjonalnego wzór
17