Wniosek o kontrolę zwolnienia lekarskiego pracownika – wzór

17 

Każdy pracodawca ma prawo kontrolować swoich pracowników w zakresie sposobu wykorzystywania przez nich zwolnień lekarskich. Nie ma znaczenia, czy sam wypłaca im wynagrodzenie chorobowe, co dotyczy pracodawców zatrudniających ponad 20 pracowników.

Jeśli firma sama wypłaca zasiłki, kontrole również może realizować samodzielnie. Jeżeli zaś to ZUS jest płatnikiem wynagrodzenia chorobowego, o kontrolę z ramienia zakładu ubezpieczeń pracodawca musi wnioskować na piśmie. 

Wniosek o kontrolę zwolnienia lekarskiego pracownika pracodawca sporządza zwykle w sytuacji, kiedy ma wątpliwości, czy pracownik wykorzystuje zwolnienie w sposób zgodny z przepisami.

Taka kontrola ma wykazać, czy osoba zatrudniona pozostająca na zwolnieniu lekarskim nie wykorzystuje tego czasu na świadczenie pracy u innego pracodawcy. Istotne jest także, czy pracownik realizuje zalecenia lekarskie – odpoczywa w domu, aby jak najszybciej wrócić do zdrowia.

W większości przypadków osoba przebywająca na zwolnieniu zobowiązana jest do pozostawania we wskazanym przez siebie miejscu, a opuścić je może tylko w uzasadnionych przypadkach, np. w celu udania się na badanie lekarskie. 

Możesz nabyć gotowy do wypełnienia wzór wniosku o kontrolę zwolnienia lekarskiego pracownika, klikając poniższy przycisk:

Wzór pisma pochodzi z kategorii:
Opis
Opinie (0)

.

Opinie

Na razie nie ma opinii o produkcie.

Napisz pierwszą opinię o „Wniosek o kontrolę zwolnienia lekarskiego pracownika – wzór”

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

wniosek-o-kontrole-zwolnienia-lekarskiego-pracownika-wzor
Wniosek o kontrolę zwolnienia lekarskiego pracownika - wzór
17