17 zł
Zespół wydaje opinię o wydłużeniu etapu edukacyjnego na podstawie szczegółowej analizy osiągnięć edukacyjnych i poziomu funkcjonowania ucznia. Określa w niej argumenty, które uzasadniają wydłużenie etapu edukacyjnego.
Dla ułatwienia Ci sporządzenia takiego dokumentu – przygotowaliśmy spełniającą wszystkie formalne wymagania – przykładową opinię Zespołu o wydłużeniu etapu edukacyjnego – którą pobierzesz, klikając poniższy przycisk:
Przedłużenie etapu edukacyjnego polega na przedłużeniu okresu nauki – na pierwszym etapie edukacyjnym o rok, na drugim o dwa lata. W praktyce jest to po prostu zwiększenie wymiaru godzin (proporcjonalne). Wniosek o wydłużenie etapu kształcenia może złożyć:
Samo pismo kierowane jest do wspomnianego zespołu ds. organizacji i udzielania pomocy psychologiczno-pedagogicznej, potocznie zwanego Zespołem. Po rozpatrzeniu wniosku i pozostałych wymaganych dokumentów zespół wydaje opinię o wydłużeniu etapu edukacyjnego. Na tej podstawie Rada Pedagogiczna podejmuje decyzję o wydłużeniu etapu edukacyjnego w drodze uchwały.
Jak zostało wspomniane, przykładowa opinia zespołu o wydłużeniu etapu edukacyjnego powstaje zawsze w oparciu o analizę osiągnięć edukacyjnych oraz poziomu funkcjonowania ucznia.
Dokument powinien zawierać argumenty uzasadniające wydłużenie etapu edukacyjnego – przewodniczący zespołu przedstawia potem takie uzasadnienie wniosku o przedłużenie etapu edukacyjnego na posiedzeniu Rady Pedagogicznej.
Do przygotowania opinii można wykorzystać opracowany przez nas wzór opinii zespołu o wydłużeniu etapu edukacyjnego. Należy pamiętać, że przykładowe uzasadnienie wydłużenia etapu edukacyjnego musi być związane z rozpoznaniem znacznych trudności w opanowaniu wymagań określonych w podstawie programowej.
Wniosek o wydłużenie etapu edukacyjnego może uzasadniać:
Opinie
Na razie nie ma opinii o produkcie.