17 zł
Ocena efektywności pomocy psychologiczno pedagogicznej jest potrzebna po to, aby zespół udzielający uczniowi takiej pomocy mógł określić wnioski i zalecenia dla dalszej pracy z dzieckiem. Na podstawie oceny efektywności ustala się, jakie formy i sposoby udzielania uczniowi pomocy będą najodpowiedniejsze względem jego potrzeb.
Dla ułatwienia Ci sporządzenia takiego dokumentu – przygotowaliśmy spełniający wszystkie formalne wymagania – wzór oceny efektywności pomocy psychologiczno pedagogicznej – którą pobierzesz, klikając poniższy przycisk:
Ponieważ przepisy nie narzucają formy ani sposobu ustalania oceny efektywności pomocy psychologiczno pedagogicznej, zachęcamy do wykorzystania opracowanego przez nas gotowego do wypełnienia wzoru oceny efektywności pomocy psychologiczno pedagogicznej, który pomaga odpowiedzieć na następujące pytania:
Jeśli chodzi o wnioski do przykładowej oceny efektywności pomocy psychologiczno pedagogicznej, to te najczęściej sprowadzają się do:
Przykładowa ocena efektywności pomocy psychologiczno pedagogicznej powinna być przygotowywana przynajmniej dwa razy w roku, czyli na koniec roku szkolnego, a także po pierwszym półroczu. Pozwala to bowiem monitorować postępy ucznia i reagować na jego bieżące potrzeby.
Podczas ustalania oceny, należy wziąć pod uwagę:
Druk przykładowej oceny efektywności pomocy psychologiczno pedagogicznej uwzględnia też wnioski, wśród których mogą pojawić się decyzje dotyczące: