Odwołanie od decyzji o skreśleniu z listy studentów wzór

(1 opinia klienta)

17 

Skreślenie z listy studentów grozi studentowi, który nie wywiązuje się ze swoich obowiązków. Decyzję w takiej sprawie podejmuje dziekan, dlatego to właśnie do niego należy kierować ewentualne odwołanie od decyzji o skreśleniu z listy studentów. 

Kiedy wzór odwołania od decyzji o skreśleniu z listy studentów może okazać się przydatny? Skreślenie z listy studentów to skutek między innymi niezaliczenia sesji, licznych nieobecności na wykładach obowiązkowych, braku złożenia pracy dyplomowej w terminie i tak dalej.

W zależności od sytuacji, odwołanie od decyzji o skreśleniu z listy studentów będzie sprowadzać się do podważenia zasadności tej decyzji lub do wyjaśnienia przyczyn swoich zaniedbań przez studenta. W obu przypadkach odwołanie może wiązać się z prośbą o ponowne wpisanie studenta na listę. 

Odwołanie od decyzji o skreśleniu z listy studentów może wskazywać na fakt, że decyzja ta została podjęta niezgodnie z regulaminem uczelni. Jeśli jednak student faktycznie zawinił, swoje pismo odwoławcze powinien oprzeć na wyjaśnieniu własnych zaniedbań, na przykład złym stanem zdrowia czy brakiem czasu spowodowanym koniecznością podjęcia pracy zarobkowej.

Nie trać cennego czasu na tworzenie pisma od zera, tylko wykorzystaj przygotowany przez Nas wzór odwołania od decyzji o skreśleniu z listy studentów, który pobierzesz poniżej:

Wzór pisma pochodzi z kategorii: ,
Opis
Opinie (1)

Odwołanie od skreślenia z listy studentów należy sporządzić w formie pisemnej!

1 opinia dla Odwołanie od decyzji o skreśleniu z listy studentów wzór

  1. Mariusz Pyrzyński

    wszystko okej, polecam wzór odwołania

Dodaj opinię

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

odwolanie-od-decyzji-o-skresleniu-z-listy-studentow-wzor
Odwołanie od decyzji o skreśleniu z listy studentów wzór
17