Odwołanie od podwyżki czynszu wzór

17 

Jak napisać odwołanie od podwyżki czynszu? Przepisy Ustawy o ochronie praw lokatorów uprawniają właściciela mieszkania do podniesienia czynszu poprzez pisemne wypowiedzenie dotychczasowych stawek. Musi to zrobić najpóźniej na koniec miesiąca kalendarzowego, z zachowaniem terminów wypowiedzenia (3 miesiące). Podwyżka, w wyniku której wysokość czynszu przekroczy albo następuje z poziomu wyższego niż 3% wartości odtworzeniowej lokalu, może nastąpić w określonych przypadkach i musi być uzasadniona na żądanie najemcy.

Najemca, który nie zgadza się na podwyżkę czynszu, ma prawo odmówić jej przyjęcia, co jest jednoznaczne z rozwiązaniem umowy najmu.  Może też wnieść do sądu pozew (odwołanie) o ustalenie, czy podwyżka jest zasadna. Ma na to 2 miesiące od dnia otrzymania wypowiedzenia stawek czynszu.

W pozwie powinny się znaleźć takie elementy formalne jak: data i miejsce sporządzenia; dane powoda i pozwanego; wartość sporu; tytuł pisma; osnowa, w której powód opisze przyczynę wniesienia pozwu oraz związane z tym żądania. Pozew wymaga uzasadnienia, w którym należy podać szczegółowe informacje na temat podwyżki najmu oraz argumenty za tym, że jest ona nieuzasadniona w świetle obowiązujących przepisów. Do dokumentu należy dołączyć dokumenty potwierdzające przywołane w uzasadnieniu okoliczności.

Chcąc ułatwić Ci przygotowanie omawianego pisma, sporządziliśmy gotowy do wypełnienia wzór odwołania od podwyżki czynszu, który pobierzesz poniżej:

Wzór pisma pochodzi z kategorii: ,
Opinie (0)

Opinie

Na razie nie ma opinii o produkcie.

Napisz pierwszą opinię o „Odwołanie od podwyżki czynszu wzór”

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

odwolanie-od-podwyzki-czynszu-wzor
Odwołanie od podwyżki czynszu wzór
17