Zmiana etatu z całego na 1/2 wzór

17 

Do zmiany etatu z całego na ½ może dojść zarówno z inicjatywy pracodawcy, jak i z inicjatywy pracownika. Pracodawca może zaproponować pracownikowi zawarcie porozumienia zmieniającego lub wręczyć mu wypowiedzenie zmieniające, natomiast pracownik może skierować do przełożonego wniosek o zmianę etatu z całego na ½.

Zasadniczo, to pracodawca decyduje o tym, czy wyrazi zgodę na zmianę etatu z całego na jedną drugą, jednak w przypadku pracowników uprawnionych do urlopu wychowawczego ma on obowiązek zaakceptowania takiego wniosku w terminie 30 dni. W pozostałych przypadkach decyzja pracodawcy uzależniona będzie przede wszystkim od argumentów przedstawionych przez pracownika.

Jeśli przełożony zgodzi się na zmianę etatu z całego na jedną drugą, to zawrze z pracownikiem porozumienie zmieniające, czyli aneks do umowy o pracę. Wymiar czasu pracy należy bowiem do warunków świadczenia pracy, które należy określić w umowie. Można dokonać tego zarówno poprzez zawarcie nowego kontraktu, jak i poprzez jego aneksowanie. 

Możesz nabyć gotowy do wypełnienia wzór pisma o zmianę etatu z całego na 1/2, klikając poniższy przycisk:

Wzór pisma pochodzi z kategorii:
Opis
Opinie (0)

.

Opinie

Na razie nie ma opinii o produkcie.

Napisz pierwszą opinię o „Zmiana etatu z całego na 1/2 wzór”

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

zmiana-etatu-z-calego-na-1-2-wzor
Zmiana etatu z całego na 1/2 wzór
17